Autor Wątek: [utlMigacz] Problemy z miganiem  (Przeczytany 3088 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[utlMigacz] Problemy z miganiem
« dnia: Maja 19, 2010, 12:14:56 pm »
Cóż siedzę na win 7 32bit pro (Oryginałka uczelniana). Klawiatura Logitecha K350. Nie posiada żadnych diod o.0  Set Point najnowsze wgrane bo do konfiguracji i OSD grafiki przy regulacji głosnoci etc. się przydaje. Wpięta specjalnie w PS2 resztka klawiatury.

Effekty:

Ustawienie 1000ms, all 3 diody, miganie diodą (opcja 1). Klawiatura Logi zero efektu (choć nie mogę pisać alt+s xd). Resztki klawiatury PS2 dioda scroll lock w nieustającym stanie migania - czy odbiorę czy nie wiadomosć (prawdopodobnie to mruganie wciąż działa i psuje alt+s ale to moje domysły.

Zmiana na opcje drugą czyli przyciskanie klawiszy. PS2 zero reakcji - scroll lock mruga w najlepsze num lock i caps lock nie działają (caps lock zapewne dlatego że w set pointach mam wyłączoną jego obsługę). Klawa logitecha zero wizualnej reakcji (no bo jak diod brak:P), za to OSD na temat scroll locka zapalało się naprzemiennie informując o jego włączeniu i wyłączeniu. Innymi słowy suma sumarum dla mnie totalnie bezużyteczny wtyczkens (przynajmniej tak długo jak nie wepne PS2 klawiatury działającej poprawnie z tą wtyczką).

To tak w gwoli informacji dla twórcy (bo zapewne różne informacje mogą się przydać w udoskonalaniu produktu xd)
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2010, 15:15:56 pm wysłana przez Vimes »
WTW2 User (Eng translation helper) || Win 10 Pro 64bit || Anime Lover || Sanctum2 Lover (Thou I barely play nowadays)

Offline charfa

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlMigacz] Problemy z miganiem
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 20, 2010, 00:51:16 am »
1. Twórca dziękuje za informacje, bo nie podziękować nie wypada, ale od razu informuje, że w najbliższym czasie nie ma zamiaru udoskonalać produktu, z braku czasu. Tym bardziej jeśli chodzi o aspekty związane z tym co u mnie działa, a u innych nie (niestety jestem w tym względzie egoistą).
2. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem opis efektów, więc pozwolę sobie uporządkować:
- Na klawiaturze Logitecha nie masz żadnych diod, i żadne nie migają niezależnie od trybu. To jest zgodne z założeniami wtyczki :)
- OSD w trybie przyciskania klawiszy działa prawidłowo (zaczyna migać po nadejściu wiadomości, przestaje po otwarciu okna), w trybie migania diodą nic nie robi. To też zgodne z założeniami.
- Klawiatura PS/2. Przyznam, że nie zrozumiałem... Scroll lock miga nawet po otwarciu okna rozmowy? To dość... hm... niepokojące... A pozostałe diody nie działają w ogóle?
- Problemy z naciskaniem niektórych klawiszy są mi znane i akceptuję je jako bugi (których jak już wspomniałem nie mam zamiaru w najbliższym czasie rozwiązywać :P). Pomaga zmiana miganej diody, u mnie np. miganie Num lockiem przeszkadzało w naciskaniu Entera, po przełączeniu na miganie Caps lockiem problem zniknął.
3. No cóż, wtyczka nie jest dla wszystkich, jeśli na normalniej klawiaturze nie masz diod, to nikt się nie spodziewa, że będziesz używał wtyczki, która nimi miga. Bo migane OSD jest faktycznie bez sensu, skoro równie widoczne są normalne powiadomienia.

Offline kiso

  • Narybek
  • *
Re: [utlMigacz] Problemy z miganiem
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 29, 2010, 14:41:12 pm »
po aktualizacji wtw do wersji 2010-05-23-05-29 Beta 81 gdy odbieram wiadomosc to dioda nie przestaje mrugac. dodam ze na wczesniejszej wersji wtw bylo wszystko ok. mam klawiature na usb i ustawiona opcje naciskania klawisza scroll lock.

Offline charfa

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlMigacz] Problemy z miganiem
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 29, 2010, 16:08:43 pm »
Tak, wiem, zresztą o tym pisałem w wątku dot. wtyczki.
Kaworu zmienił trochę API i w dodatku się pospieszył z wypuszczeniem bety (myślałem, że w niedzielę pójdzie jak zwykle :)).
Właśnie pracuję nad poprawkami, stay tuned - dzisiaj powinna być nowa wersja.

Offline kiso

  • Narybek
  • *
Re: [utlMigacz] Problemy z miganiem
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 29, 2010, 22:50:42 pm »
wersja wtyczki 0.5.148, x86
[004840::MIGA] Błąd w utlMigacz: OnActivate, ale nie Active. Napisz o tym na forum!
[004840::MIGA] Błąd w utlMigacz: OnActivate, ale nie Active. Napisz o tym na forum!
[004954::MIGA] Błąd w utlMigacz: OnActivate, ale nie Active. Napisz o tym na forum!
[004954::MIGA] Błąd w utlMigacz: OnActivate, ale nie Active. Napisz o tym na forum!

Offline charfa

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlMigacz] Problemy z miganiem
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 29, 2010, 23:31:56 pm »
Lol, zapomniałem to wyłączyć... Błąd w sumie przez WTW jest powodowany, mam nadzieję, że Kaw to szybko poprawi, zanim więcej osób zacznie grzebać po konsoli i nie będę musiał nowej wersji wypuszczać. Może nie potrzebnie tak zachęcałem do raportowania, bo w sumie nie ma to żadnego znaczenia.

Proszę więcej nie pisać o tym błędzie! Sorry za zamieszanie ;)

Offline c0m4r

  • Narybek
  • *
    • c0m4r home
Re: [utlMigacz] Problemy z miganiem
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 30, 2010, 15:15:00 pm »
charfa, czy jest jakiś prosty sposób na zdiagnozowanie dlaczego u mnie wtyczka w ogóle nie trybi? oczywiście pomijając błąd w konsoli, który jak rozumiem nie jest istotny.

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: [utlMigacz] Problemy z miganiem
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 30, 2010, 15:17:14 pm »
Napisz jaką masz klawiaturę i czy jest na usb.
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline c0m4r

  • Narybek
  • *
    • c0m4r home
Re: [utlMigacz] Problemy z miganiem
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 30, 2010, 16:02:54 pm »
USB. Logitech Internet 350 Keyboard
http://img.ktr.pl/k/kllogint350oemusbbl/db.jpg

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Re: [utlMigacz] Problemy z miganiem
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 30, 2010, 22:11:11 pm »
No to wszystko jasne. Prawdopodobnie będzie działać tylko w trybie naciskania klawiszy....
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline c0m4r

  • Narybek
  • *
    • c0m4r home
Re: [utlMigacz] Problemy z miganiem
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 30, 2010, 23:04:09 pm »
Mmm faktycznie działa.