Autor Wątek: [utlImage] Zwalnianie plików po przerwanym wysyłaniu  (Przeczytany 1715 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Virooz

  • Narybek
  • *
[utlImage] Zwalnianie plików po przerwanym wysyłaniu
« dnia: Września 23, 2010, 18:55:59 pm »
Jako że nie chcę zaśmiecać wątku o wtyczce, to zgłaszam tutaj. Nie jest to co prawda jakiś poważny błąd, ale lepiej wszelkie niedociągnięcia poprawiać od razu.
Specyfikacja:
  • Wtyczka świeżo pobrana, wersja 32-bitowa.
  • Najnowsza beta WTW - build 2018
  • Windows Vista Home Basic - 32 bity
Opis błędu:
Po zamknięciu okna do edycji obrazków nie jest zamykany dostęp do wybranego pliku. Objawia się to tym, że nie można go ani przenieść, ani skasować, ponieważ system krzyczy, że plik jest używany przez inny program. Pomaga zrestartowanie wtyczki, bądź kolejny wybór pliku i jego wysłanie. Dodam, że wybranie opcji 'Anuluj' w oknie edycji nie powoduje powyższego błędu. Domyślam się, że wystarczy dodać wywołanie jednej metody close() przy zamykaniu okna. :)
Sposób reprodukcji:
Wybieramy opcję 'Wyślij fragment obrazka...', wybieramy plik i zamykamy okno do edycji "iksem" w górnym rogu.

Offline mucha

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Re: [utlImage] Zwalnianie plików po przerwanym wysyłaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Września 23, 2010, 20:02:51 pm »
Obrazki są zapisywane dopiero w momencie wysłania, dlatego Anuluj nie powoduje tego błędu. Używam funkcji GdipSaveImageToFile i nie widzę, żeby była jakakolwiek funkcja do zwalniania uchwytu pliku. Obrazek jest zawsze poprawnie zwalniany (GdipDisposeImage), błąd nie do poprawienia jak dla mnie (chyba, że ktoś ma pomysł).

edit: wczoraj Cię trochę nie zrozumiałem, rzeczywiście w jednym miejscu nie było wywoływane GdipDisposeImage, błąd będzie poprawiony w następnym releasie. Dzięki za ładny raport o błędzie ;)
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2010, 17:51:16 pm wysłana przez mucha »

Offline Virooz

  • Narybek
  • *
Re: [utlImage] Zwalnianie plików po przerwanym wysyłaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Września 23, 2010, 20:15:15 pm »
Dzięki za odpowiedź i wyjaśnienie. W takim razie trzeba będzie się przyzwyczaić do korzystania z przycisku 'Anuluj'.
Sprawę uznaję za zamkniętą, więc można wątek zamknąć/usunąć, jeśli nikt nie wpadnie na żaden pomysł, powiedzmy do końca jutrzejszego dnia. :)
Pozdrawiam.