Autor Wątek: WTW za i przeciw  (Przeczytany 25064 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline szafarz

  • Narybek
  • *
WTW za i przeciw
« dnia: Stycznia 26, 2014, 19:04:46 pm »
Witam, nie wiem czy ten komunikator jest jeszcze rozwijany czy już umarł pomimo tego, że działa.  Chodzi o wsparcie rozwiązywanie problemów itd itp.  Brak jakiegokolwiek podejścia z strony twórcy, nie wykorzystujesz okazji.  Największa konkurencja aqq już lada chwila będzie płatna, ostatnie 2 miesiące darmowego jej użytkowania.  Tysiące ludzi ucieknie z aqq i tysiące będzie poszukiwać jak już nie poszukuje zastępczego komunikatora.  Widzę, że ten jest ok, no prawie ok, nie działa skype, tlen kilka drobnych poprawek by się przydało.  Wykorzystaj czas, popraw błędy a przyniesie to kilka tysięcy nowych użytkowników w ciągu tych 2 miesięcy.  Co za tym idzie można starać się o reklamodawców i coś zawsze z tego będzie.  Będą jakiekolwiek poprawi?, cokolwiek będzie rozwijane w tym programie?.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: WTW za i przeciw
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 26, 2014, 19:20:56 pm »
Eee, ostatnia beta ma chyba z tydzień, ostania nightly chyba dzień. I żadnych reklamodawców.

Muminoslaw

  • Gość
Odp: WTW za i przeciw
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 27, 2014, 05:10:04 am »
Skype leży i kwiczy od dawna. Dopóki nie będzie w pełni działające (tj. rozmowy głosowe + wideo), to skype dla mnie w wtw nie istnieje, bo to totalna prowizorka, jak dla mnie. Tlen? To ktoś jeszcze korzysta z tlena, jako komunikatora (czy też protokołu tlena do komunikacji?). Owszem, ja także jestem podłączony do protokołu, ale już chyba od lat z nikim nie gadałem przez ten protokół :D Ogólnie jest mega zastój. Miała być rewolucja, jest to co było i poza nightly i betami w sumie w temacie wieloplatformowego komunikatu nic się nie dzieje.

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: WTW za i przeciw
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 27, 2014, 06:08:05 am »
> nic się nie dzieje.

Wczoraj dostałem instalator MSI, nie potrzebuję już admina żeby sobie wtw w robocie zainstalować, jak dla mnie to jest rewolucja.

Offline szafarz

  • Narybek
  • *
WTW za i przeciw
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 27, 2014, 09:28:23 am »
Fakt, bety nie sprawdzałem, Skype w wersji dającej możliwość pisania na XP działa po południu w domu sprawdzę na 8.  1 i zobaczymy, używam a raczej zacząłem używać wersji portable.   Natomiast mam problem z tlenem, nie mogę się połączyć.   Tlena mam od początku podobnie jak aqq mam a raczej miałem i wylecę z pierwszej setki z rankingu aqq.   No cóż nie myślę płacić bo alternatywnych komunikatorów na dzień dzisiejszy jest mnóstwo a najlepszym wydaje się być obecnie WTW, ze względu na szybkość i prostotę. 
Jak ktoś może podpowiedzieć co nie tak w tlenie, może wtyczkę mam za starą, jaka jest obecna działająca, szukam szukam i żadna z testowanych nie działa. 
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2014, 09:45:23 am wysłana przez szafarz »

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: WTW za i przeciw
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 27, 2014, 10:35:46 am »
Fakt, bety nie sprawdzałem, Skype w wersji dającej możliwość pisania na XP działa po południu w domu sprawdzę na 8.1
Na 8.1 nie działa i nie zadziała, gdyż to rozwiązanie bazuje na SkypeKit, a ten nie działa na 8.1 i MS nie jest zainteresowany poprawieniem tego. Tak samo jeśli połączyłeś konto skype z MS.

Natomiast mam problem z tlenem, nie mogę się połączyć.
Nikt nie zgłaszał problemu więc... może więcej szczegółów w odpowiedznim dziale albo na BT?

Offline szafarz

  • Narybek
  • *
Odp: WTW za i przeciw
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 27, 2014, 14:13:26 pm »
Zgadza się na 8. 1 nie działa protokół skype a szkoda.  Czekam na jakieś małe poprawki
Z tlenem także mam problem, zainstalowałem nawet jeszcze raz na czysto ale nic się nie zmieniło.
Connection error, reconnecting in 3s. . .
[160907::TLEN] WARNING: No Resource Set (szafarz)
[160907::TLEN] Server found: s1. tlen. pl (1 in db, our IP: TU BYŁO MOJE IP)
Jakby nie te dwa protokoły byłbym za, bez nich program jak dla mnie staje się bezużyteczny, dla samego GG nie będę nim zainteresowany.  Choć nie ma nic tak dobrego to jak to nie będzie działało będę chyba przeciw i będę musiał mieć coś gorszego ale działającego.
Czekam z niecierpliwością na jakiekolwiek poprawki szczególnie skype.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: WTW za i przeciw
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 27, 2014, 14:29:05 pm »
Zgadza się na 8. 1 nie działa protokół skype a szkoda.  Czekam na jakieś małe poprawki
Co prawda usiłuje coś z tym zrobić, ale na wiele bym nie liczył. Bo niestety w kod SkypeKit nie ma wglądu, więc no... trzeba się posiłkować sztuczkami i hackami, które mogą acz nie muszą dać rezultat.

... tlen ...
Sprawdź czy możesz się połączyć z s1.tlen.pl na porcie 443 oraz czy przypadkiem nei masz włączonego proxy w opcjach albo tlenu (w wtw) albo ustawień sieciowych wtw.

Odp: WTW za i przeciw
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 27, 2014, 18:55:48 pm »
Kaworu a są szanse przepisania tego na czym, myślałem że ten SkypeKit miał być upubliczniony czy coś...

Offline szafarz

  • Narybek
  • *
Odp: WTW za i przeciw
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 27, 2014, 19:01:40 pm »
Ok, więc czekamy, z tlenem to napisałem samych tematach dotyczących tej wtyczki.
Fajnie by było jakby się rozwinęło bo to okazja jedyna w swoim rodzaju, jednak dużo użytkowników ucieknie z aqq.
Powinna być to solidna nauczka dla jego twórcy.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: WTW za i przeciw
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 27, 2014, 20:27:29 pm »
Dużo ucieknie, ale nie jestem pewien czy na WTW. WTW jest hm, za mało cukierkowy.

Offline adrian_007

  • Master Developer
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: WTW za i przeciw
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 27, 2014, 21:26:55 pm »
zawsze można dorobić różowy styl...

tak z ciekawości, jest coś w miarę funkcjonalnego i jednocześnie aqq-cukierkowato-ociężałego? zastanawiam się jakie sensowne alternatywy mają uciekinierzy z tonącego okrętu...

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: WTW za i przeciw
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 28, 2014, 06:13:30 am »
mirka z milionem wtyczek będzie ociężała i pewnie wyglądała jak aqq ;)

z takich easy-to-use, ale nie cukierkowych to pidgin na bank, ale jest on dość skromny funkcjonalnie z niektórych aspektach.

Ktoś pamięta jeszcze pomysł "Ziuum"? :D teraz by miał szansę powodzenia ;p

Offline szafarz

  • Narybek
  • *
Odp: WTW za i przeciw
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 28, 2014, 09:32:32 am »
No tak przekopać się przez całą mirindę i jej wtyczki dla zwykłego laika który jednymi kliknięciami robił to w aqq nie do przejścia, dlatego mirinda zyskać może nielicznych i wytrwałych w próbach jej instalacji.
O projekcie "ziuum" zapomniałem (cho cho kiedy to było chyba 2009 a zapowiadało się pięknie), choć strona im działa i jakby aktualna to komunikatora nie ma, coś na wzór starego gg i aqq.  Na dziś byłoby to co podobałoby się większości migrującej z aqq ale cóż jak PRV tak i ziuum chyba poległ i nie zapowiada się by go szybko ruszyli i reaktywowali.
Pidgina bym do tego nie polecił, mam go także w portablu działa idealnie na laptopie 10 letnim ale to tak tylko mam go w zapasie.  Jako komunikator nadaje się ale nie jest dobrym i wygodnym rozwiązaniem.
Cóż jeszcze mamy na ryku nie koniecznie naszym, prawie nic.  U nas jedynie lubimy mieć wszystko w jednym no i Rosjanie także mają multi-kombajny ale brak obsługi gg i tlena, robią pod swój rynek.
Poza tym nie spotkałem takich mających nasze wtyczki ale na pewno tez nie wszystko przeszło mi przez ręce.

Odp: WTW za i przeciw
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 28, 2014, 12:37:15 pm »
Z Ziuumem to racja, w sieci jest beta dostępna ale nie chce działać, pewnie trzeba by kalendarz w kompie przesuwać o kilka lat :P a komunikatora nowego brak. Ludzie sobie wejdą pewnie na jakąś stronę jak dobreprogramy czy coś i tam maja całą listę zamienników aqq. WTW brakuje pewnej prostoty i profesjonalizmu, tak uważam, ja się przyzwyczaiłem, wiem gdzie czego poszukać lub coś ustawiłem raz i już nie pamiętam jak (bo przez konsole). Poza tym do GG nie ma też tokena przy edycji/zakładaniu nowego numeru (na stabilnej wersji).
Dodatkowo drażniące na pewno będą akcje z wtyczkowcami, gdzie albo zły serwer jest podany, brak wtyczki gdzieś do pobrania, trzeba przeszukiwać forum tu i tam bo na 18 stronie tematu o wtyczce ktoś wstawił aktualną do pobrania a moderator nie jest zainteresowany poprawą stanu rzeczy, brak perspektyw na usprawnienia w danym eonie jak z poprawą IRCa, wideo w skype, itd. Do tego jeszcze perspektywa wieloplatformowości.
Niby fajnie ale sam wiem po sobie że czasem moje pomysły przerastają moje chęci/możliwości, czy tu nie będzie tak samo ? Czy WTW nie utknie  w "rozdupconej", niedorobionej, formie komunikacji w wielu sieciach, wszędzie jakoś wybrakowanej i po trochę do użycia na każdej platformie ? Mam nadzieję że nie, ale jak czasem bierze się na siebie za dużo to tak może wszystko utknąć.

Offline szafarz

  • Narybek
  • *
Odp: WTW za i przeciw
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 28, 2014, 20:22:44 pm »
Trzeba jeść małymi porcjami, powoli i dokładnie gryźć :).
A tak poważnie to każda z wtyczek powinna być dopracowywana przez autora, jeżeli jest zgodna z daną aktualną wersją nie łamie prawa itd itp to ląduje na oficjalnej stronie z wtyczkami.  Potem tylko ranking do tego i widzimy jakie są najbardziej popularne itd.
Niby nic trudnego ale jak się ma kilkanaście tematów nie zamkniętych to niestety, może po jednym i powoli do przodu.
Wtyczki nie działające jak skype które na np 8. 1 już nie działa całkowicie pewno też są do zrobienia, kwestia czasu, zawziętości programisty czasami musi to robić kilka osób jeden znajdzie taką lukę inny inną i tak powstają rozwiązania.  Zabawa przez jednego twórcę często trwa kilka razy dłużej.
Ja osobiście męczę WYW już 4 dzień i faktycznie za niektórymi wtyczkami trzeba przebrnąć przez kilkanaście stron danego tematu a czasami kilku tematów i to naprawdę jest męczące bo jeden dopisał jedną linijkę a za kilka wypowiedzi zmienił na inną.  To na pewno duży minus, a tak z drugiej strony jakich ciekawych wtyczek używacie?
Ja obecnie mam pewno to co każdy GG, Tlen (u mnie nie działa choć mam nadzieję, że znajdzie się na to rozwiązanie), Skype(problemy jak u każdego), Sounds, utlWeather, utlScreenCapture, wtwRadio (tu też problemy np.  trójka za żadne skarby nie chce zadziałać, przydałaby sie możliwość dodania jej do okna jak np.  pogody), utlIgnore, kwReopenLastTab, kwNotify.  Na razie tyle tego co zainstalowałem przechodząc przez forum.

Odp: WTW za i przeciw
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 20, 2014, 18:05:53 pm »
@szafarz cyt. "Powinna być to solidna nauczka dla jego twórcy"

A dla czego to powinna być nauczka dla twórcy AQQ? Zmuszał Cię do korzystania z jego programu? Pewnie nie
Zmuszał Cię do płacenia za niego? Pewnie nie.  Co on Ci takiego zrobił?

Piszesz posty opluwające AQQ tylko dla tego że staje się płatne.  Ja nie chcę i nie płacę.  Ale nie opluwam a twórcy AQQ życzę jak najlepiej.  Taką drogę obrał i miał do tego prawo.  Ciekawe czy jakby WTW też stało się płatne to też byś po nim jechał?


Offline szafarz

  • Narybek
  • *
Odp: WTW za i przeciw
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 24, 2014, 06:10:46 am »
No tak można mieć i takie zdanie, każde się liczy. Ja obecnie jestem za WTW, jest bezpłatne i daje praktycznie te same możliwości jakie miałem w aqq. A jak będzie się zobaczy.

Offline stream

  • Narybek
  • *
Odp: WTW za i przeciw
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 01, 2014, 17:18:16 pm »
O, update dzisiaj jakiś.  Po aktualizacji zonk - stara ikonka WTW, jakieś dziwne okno rozmowy.  Wchodzę na wtw. im i kolejny zonk. 


Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: WTW za i przeciw
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 01, 2014, 17:37:52 pm »
Cuda panie, cuda!