Autor Wątek: WTW wersja portable w pełni skonfigurowana z wtyczkami  (Przeczytany 7204 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szafarz

  • Narybek
  • *
WTW wersja portable w pełni skonfigurowana z wtyczkami
« dnia: Lutego 03, 2014, 19:17:53 pm »
Witam, w linku na dole tego posta link do wersji w pełni skonfigurowanej z kilkunastoma według mnie przydatnymi wtyczkami.
Ten kto pierwszy raz ma do czynienia z WTW wie ile się trzeba namęczyć by skonfigurować kilka wtyczek.
Tyle samo się ich trzeba oszukać, dla laika często nie jest to do przejścia i poddaje się na początku.
Paczka przeznaczona dla osób nie lubiących powyższego np. migrujących z AQQ, nie lubiących mnóstwa reklam w GG, Tlenie itp.
Plik rar wystarczy np skopiować np. do Program files, pulpit lub na pendrive i tam wypakować.
Na dzień 03-luty 2014 zawiera wszystkie najnowsze aktualizacje. Jak wgrywasz to w późniejszym czasie opcja w menu "Info" - "Sprawdź uaktualnienia" załatwi sprawę aktualizacji do najnowszej wersji - BETA -->> (W ustawieniach menu główne na samym dole jest zaznaczona aktualizacja do wersji beta. Jeżeli nie interesują cię bety to odznacz sobie tą opcję).
Okno główne komunikatora ustawione jest na ukrywanie po 15 sekundach, chcesz to wyłączyć to zakładka Ustawienia i "Okno główne" tam można zmienić czas lub wpisać 0 i nie będzie znikał.
Ogólnie ustawiałem pod siebie, lata korzystania z aqq wprowadziły takie nawyki, dla niektórych może dziwne ale dla mnie wygodne. Postawiłem na prostotę i szybkość, jak ustawienia nie podobają ci się to można dopasować sobie przeglądając menu ustawienia.
Co zaznaczyć by działały komunikatory? -  wchodzimy w menu "Narzędzia" - "Opcje" naciskamy na "Wtyczki" i po prawej zaznaczamy protokoły które chcemy używać np gg, tlen, skype czy xmpp.
Po zaznaczeniu w sieciach pojawią się nam konta, pozostaje wpisać loginy i hasła i w zasadzie wszystko.

Teraz krótko o tym jakie wtyczki są dostępne:
Gadu-Gadu - GG wiadomo o co chodzi
Tlen.pl - komunikator i sprawdzanie poczty na tlenie
Skype - obecnie tylko pisanie na systemach starszych od 8.1
smsStandard - bramki sms, darmowe i te przywiązane do kont które mamy po zalogowaniu na stronach operatorów
XMPP - obsługa różnych protokołów np. facebook itd.
Info++ - zbiera informacje i wyświetla np. o stanie, aktywności, IP
Web Tools - mając zewnętrzny ip wskazujemy plik na naszym dysku i wysyłamy do drugiej strony w formie zaszyfrowanego linku
Notify - wtyczka pokazująca czy ktoś nie pisze do nas w tej chwili
ReopenLastTab - Wtyczka pozwala przywrócić ostatnio zamknięte karty (ctrl+shift+t)
Sounds - dodaje możliwość odtworzenia dźwięków, dzięki temu radia itd.
listSorter - dodatkowe opcje sortowania listy kontaktów
ScreenCapture - wtyczka umożliwiająca przechwytywanie obrazów, rysowanie po nich i wysyłanie.
Weather - pogoda
Clipboard - multi schowek
ConfigBackup - automatyczne tworzenie kopii zapasowych plików profilu
FTPsender - możliwość wysłania plików na serwer ftp, druga strona może dostać gotowy link do pliku
HideDescription - ukrywanie opisów
RemoteImages - automatyczne wysyłanie obrazków na imgur.com
Emots - ikony np. w rozmowie-chat
Ignore - ignorowanie danych kontaktów i anti-spam bot
WindowSnap - plugin, który przyciąga okna rozmowy i komunikatora do krawędzi ekranu
Essentials - wtyczka rozszerzająca możliwości komunikatora o nowe menu, ikony, etc. - jak jest włączona to nie działa nam opcja z menu uruchom ponownie lub jak ją wybierzemy to zwiesi program, jedyna wada jaką zauważyłem - osobiście jej nie włączam, czekam na poprawkę
Radio - wiadomo co, możemy posłuchać ulubionych stacji.
Dodatkowo biblioteki dll i wszystko co jest potrzebne by te wtyczki nam działały.

WTW kiedyś mnie odstraszało kilka razy robiłem podejścia i za każdym razem nie mogłem przebrnąć przez forum w poszukiwaniu wtyczek, konfiguracji itp. Płatne aqq wymusiło ten ruch i naprawdę jest to dużo lepsze niż to co proponowało aqq, polecam i życzę miłej zabawy.



(21-10-2014) Nowa wersja portable WTW z aktualnymi wtyczkami http://uploaded.net/file/dier3y0b
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2014, 06:38:35 am wysłana przez szafarz »

Muminoslaw

  • Gość
Odp: WTW wersja portable w pełni skonfigurowana z wtyczkami
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 03, 2014, 19:35:29 pm »
Brawo! :) Aczkolwiek, ja z Essentialis nie mam żadnych kłopotów. poza może skrótem cztrl+r. Wtyczka ta blokuje używanie tego skrótu w innych programach (głównie chodzi mi o irfanView).

Offline szafarz

  • Narybek
  • *
Odp: WTW wersja portable w pełni skonfigurowana z wtyczkami
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 03, 2014, 19:53:53 pm »
U mnie nawet na czystym profilu jak wtyczka Essentialis jest włączona przy wybraniu opcji uruchom ponownie program się tylko zamyka. Uruchomić trzeba ręcznie, poza tym nie ma problemu, jak komuś nie przeszkadza to można śmiało włączyć.

Offline Tachion

  • Młodzież
  • **
Odp: WTW wersja portable w pełni skonfigurowana z wtyczkami
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 03, 2014, 20:57:54 pm »
Jak dla mnie zbyt wiele niepotrzebnych wtyczek, ale co kto lubi. Pewnie niektórym się przyda, zwłaszcza tym trochę mniej zaawansowanym. :)

Offline ahr175

  • Młodzież
  • **
Odp: WTW wersja portable w pełni skonfigurowana z wtyczkami
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 03, 2014, 22:05:30 pm »
Cytuj
Płatne aqq wymusiło ten ruch i naprawdę jest to dużo lepsze niż to co proponowało aqq, polecam i życzę miłej zabawy.
Heh, jak niewiele do szczęścia potrzeba. I nawet kaworowe ostrzeżenia nie pomagają... ;)

Offline alamakota44

  • Narybek
  • *
Odp: WTW wersja portable w pełni skonfigurowana z wtyczkami
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 14, 2014, 10:41:12 am »
Witam,
wczoraj nauczyłem się instalować
i konfigurować WTW - troche czasu zajęło :(  - szkoda, że nie ma filmu na: "YT"
, ale w końcu mam: WTW full działającą wersje z: gg i jabberem, dźwiękami i emotkami
 - to jest najistotniejsze,
znajomi jeszcze wtyczkę do skype muszą sobie ustawić, ale osobiście jak muszę użyć - wole skype standealne;
masa ludzi przejdzie teraz z aqq na WTW- tam jakiemuś Danielowi marzy się wielka kasa: microsoft drugi;
reasumując - dzięki za WTW! super sprawa - szkoda, że wcześniej nie słyszałem o tym komunikatorze; za mało reklamy i nie ma poradników video -profesjonalnych jak instalować pluginy i konfigurować, skąd sciągać; jest to namiąchane i rozwalne, to ludzi odtarasza - dlatego: dzięki za wersje portable WTW !! ja juz nie potrzebuje, ale innym to ułatwi życie bo: nie każdy umie grzebać, ma zacięcie i czas
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2014, 10:57:21 am wysłana przez alamakota44 »