Autor Wątek: WTW umarł?  (Przeczytany 34000 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kpc21

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #40 dnia: Września 03, 2018, 17:30:48 pm »
Cytat: oscyp
Ciekawe bo u mnie fejsbukowe obrazki nie idą a i ostatnio są problemy z dostarczaniem wiadomości (duże lagi, a potem nagle leci 10 wiadomości jedna po drugiej) - jaką masz wersję wtyczki?
Przepraszam, że odpowiadam po kilku miesiącach, ale ja na to forum wchodzę od święta.

Czy ty pytasz o Pidgina?

Jeśli tak, to obecna wersja wtyczki purple-facebook, jakiej używam, to 0.9.5-1. Przy Pidginie (jak zresztą pewnie przy każdym multikomunikatorze, zakładam, że WTW to samo dotyczy) ważne jest, by mieć aktualną, bo Facebook co jakiś czas coś zmienia w swoim protokole i kończy się to efektami takimi, jakie opisujesz. Jakiś czas temu były też problemy z jakąś funkcjonalnością związaną z bezpieczeństwem, co powodowało najpierw problem z przesyłaniem obrazków, a potem w ogóle problem z połączeniem.

Generalnie jeśli ma się aktualne purple-facebook, to Facebook w Pidginie działa niemal bez najmniejszego problemu. Czasem się zdarzy, że wiadomości od kogoś przychodzą podwójnie, albo nawet ostatnio dostałem całą ścianę powielonej tej samej wiadomości od jednej osoby - ale takie problemy to raczej rzadkość. A ma się ten komfort Messengera działającego jako aplikacja komunikatora, bez konieczności otwierania go w przeglądarce.

Za to ostatnio... co jakiś czas wywala mnie z serwera Gadu-Gadu, błąd to "nie można odczytać z gniazda". Może i tu trzeba poczekać na aktualizację wtyczki. I... ostatnio po GG kontaktowałem się z kimś w czerwcu (a w zasadzie ten ktoś do mnie napisał - osoba z jakiegoś forum, nie umiejąca wysłać mi PM-ki), więc nie tak dawno.

Tymczasem mam problem z XMPP, bo serwer, z którego korzystałem, 2 dni temu zakończył działalność, oczywiście powiadamiając o tym użytkowników jedynie na forum portalu, na którym już od 2 czy 3 lat się nie udzielam - nie byli w stanie rozesłać do wszystkich masowej informacji z komunikatem, tak jak to niegdyś zrobiło AQQ. W sumie i dobrze, bo ostatnio na tamto konto niemal ciągle otrzymywałem spam, i to... bardzo dziwny, biorąc pod uwagę to, do kogo on był skierowany.

I chciałem w związku z tym założyć konto na serwerze wtw.im, ale... nie da się:



Widziałem w Internecie sugestie po prostu przepisania tego tekstu reCAPTCHA V1 IS SHUTDOWN (lub wstukania dowolnego ciągu znaków) - ale, niestety, to nie skutkuje.

Teraz zastanawiam się, czy jest sposób, by to konto założyć... czy od razu szukać innego serwera. Nie wiem, może trzeba spróbować bezpośrednio skontaktować się z Kaworu, ale i to może być trudne do wykonania...

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #41 dnia: Września 03, 2018, 20:42:39 pm »
?? na forum wtw pytałem o wtw a nie jakiegoś pidgina....
ale tu już od dawna nic się nie dzieje...

Offline gilban

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #42 dnia: Września 03, 2018, 21:26:18 pm »
A no nic się nie dzieje i tu i w komunikatorze. Na liście znajomych na gg od dłuższego czasu wszystko jest wyżarzone. Jednym słowem mogiła.

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #43 dnia: Września 02, 2022, 09:46:31 am »
i cyk wpadła dziś aktualizacja hehehehe - której niestety nie można zainstalować, autoupdater się wywala, a ze strony nic nie można zassać :D

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #44 dnia: Września 02, 2022, 09:49:04 am »
i cyk wpadła dziś aktualizacja hehehehe - której niestety nie można zainstalować, autoupdater się wywala, a ze strony nic nie można zassać :D
SOA#1 ;P

Offline TSS

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #45 dnia: Września 02, 2022, 16:45:36 pm »
Gdzie jest changelog? Co się zmieniło? Bo na razie boje się aktualizować :)

Offline kwiateusz

Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #46 dnia: Września 02, 2022, 18:25:54 pm »
Szok i niedowierzanie, po 3 latach update :D szkoda ze nie wiadomo co sie zmieniło, ale póki co działa :D

edit:
a nie, jednak jest lista zmian: "protoGG: Poprawione łączenie z siecią, hub robi dziwne rzeczy;"

Offline bugmenot

  • Młodzież
  • **
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #47 dnia: Września 02, 2022, 18:55:31 pm »
Tylko ja mam wciąż problemy z łączeniem z GG? Mimo aktualizacji problemy dalej są.

Do problemów WTW z połączeniem przy wybudzaniu systemu zdążyłem się już przyzwyczaić (często samo nie zaskakiwało). Ale od kilku dni to samo jest przy starcie programu, nawet o wiele gorzej. Mam dodane dwa numery i czasami łączy tylko z jednym a czasami wcale (pomiądli trochę i 0 efektu). Muszę ręcznie parę razy na poszczególnym numerze brać ręczne łączenie. Wtedy za którymś tam razem w końcu zaskoczy, ale przy częstym usypianiu/wybudzaniu kompa to uciążliwe. Często też słychać dźwięk połączenia, ale ikonka danego numeru dalej się nie pali i kontakty nie zostają wczytane. Jak pisałem, kilkukrotna próba połączenia w końcu zaskoczy, ale wtedy to nawet nie widać, że komunikator coś tam robi (ikonka WTW w zasobniku systemowym się nie animuje). Trzeba cierpliwie czekać i wierzyć że się połączy.

Z ciekawości sprawdzałem ostatnio Miranda NG i tutaj o dziwo łączy bez problemu. Nawet przy wybudzaniu systemu sam za każdym razem łączy z tymi numerami. To ma otwarty kod wiec można zerknąć jak oni to zrobili.


Offline Kelso

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #48 dnia: Września 02, 2022, 19:13:42 pm »
Ja również mam problem z siecią GG. Używałem dosyć starej, stabilnej wersji która działała poprawnie. Czasem musiałem restartować komunikator po wybudzeniu z uśpienia, bo sam nie chciał się połączyć. Dnia 01 września straciłem możliwość połączenia z siecią GG. Nie pomagało nic. Włączyłem automatyczną aktualizację, pobrała się najnowsza wersja (czyli WTW jednak żyje :) i połączenie stało się możliwe, jednak z problemami opisanymi przez bugmenot.
Odpaliłem poczciwego, starego  Tlena - GG na nim działa bez problemu.

Offline TSS

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #49 dnia: Września 03, 2022, 06:41:53 am »
Mam dokładnie to samo.  Od 1. 09 problem z połączeniem z GG.  Czasem zaskoczy, czasem nie.  Sprawdzałem na dwóch kompach na wersji 1. 28 oraz nowej 1. 30 - to samo, czasem działa czasem nie działa.
KADU łączy bez problemu.  WTF? albo raczej WTW? o co chodzi?

Offline Kelso

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #50 dnia: Września 03, 2022, 07:32:49 am »
To chyba coś z serwerami GG. Ja przywróciłem swoją starą wersję WTW ( 0.9.22.4040 ) i wpisałem na sztywno adres serwera GG ( 91.214.237.112 ) zaznaczając opcję: włącz szyfrowanie. Łączy się bez problemu za każdym razem.
Lista serwerów GG tu: http://monitor.wtw.im/

Offline TSS

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #51 dnia: Września 03, 2022, 10:36:03 am »
Potwierdzam.  Ja wpisałem na sztywno ggproxy-secure-20. gadu-gadu. pl + szyfrowanie i też łączy za każdym razem.  Ale tyle lat działało i nagle problemy? Wina po stronie GG czy WTW źle "dobiera" serwer z którym się łączy.

Offline Kelso

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #52 dnia: Września 03, 2022, 12:12:43 pm »
Potwierdza się irytujący problem z najnowszą wersją 1.30.0.4876 - po wybudzeniu z uśpienia trzeba ręcznie zmienić status na dostępny. Po powrocie do wypróbowanej i poprawnie działającej wersji  0.9.22.4040 okazało się, że "straciłem" archiwum rozmów. Jego zapis przez nowszą wersję programu spowodował, że po powrocie do starszej nie może ona w nim nic zapisać. Odczyt jest możliwy. Jest może na to jakieś lekarstwo?

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #53 dnia: Września 04, 2022, 11:37:33 am »
Możecie gdzieś podlinkować najnowszą wersję do pobrania? Ze strony k2t nie działa, a auto-aktualizator mi się wysypuje...

Offline Kelso

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #54 dnia: Września 04, 2022, 14:33:09 pm »

Offline Boruta

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #55 dnia: Września 04, 2022, 21:15:25 pm »
Ciekawa sprawa z tym downloadem, na stronie jest wersja 1. 30. 0. 4875 (stabilna) z 01. 09. 2022
a moje wtw samo się zaktualizowało i przedstawia
Build: 4876 (1. 30. 0. 4876) też z 01. 09 a na dodatek jak się zaloguje do gg to jest święto a całe lata problemów nie miałem 😟

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #56 dnia: Września 05, 2022, 09:44:00 am »
no to ja mam build 4869, GG działa i działało mi zawsze, ale auto-aktualizacja wywala:


A ze strony wtw nic nie mogę pobrać...

Offline bolek2004

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #57 dnia: Września 05, 2022, 15:45:17 pm »
Problemy z logowanie zaczęły się ze 2 dni przed nową aktualizacją u mnie także to nie wina nowszej wersji według mnie.  Może coś ci od gg pozmieniali.
Po uruchomieniu systemu próbuje się logować automatycznie i jest brak połączenia, czasem pomaga wyłączenie i ponowne włączenie wtw, ale często i to nic nie daje.
Dziwne bo zainstalowałem mirandę ng i tam działa bez problemu, w sumie bym się przesiadł, ale po uruchomieniu systemu nie ustawia mi automatycznie statusu na niewidoczny i w ogóle się nie włącza automatycznie mimo takich opcji włączonych w ustawieniach.

Offline tenior

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #58 dnia: Września 07, 2022, 04:57:49 am »
u mnie log, czasem sie polaczy
Cytuj
[062735::MMDL] Startup
[062735::WNFW] Windows Firewall has been configured
[062735::UACH] UAC is disabled
[062735::MMDL] Creating main window
[062735::RNDR] Running in GDI Mode
[062735::SYSD] System DPI scale: 150%x150%
[062735::GG] GG protocol plugin starting up.  .  . 
[062735::PLGE] Plugin 'protoGG.  plug' startup time: 0,1sec
[062735::IGNR] utlIgnore plugin is loading.  .  . 
[062735::PLGE] Plugin 'utlIgnore.  plug' startup time: 0,0sec
[062735::INFO] utlInfo (Info++) plugin starting up.  .  . 
[062735::PLGE] Plugin 'utlInfo.  plug' startup time: 0,0sec
[062735::MMDL] Startup time: 1,56s
[062735::SESS] Session parameter changed -> 0x111
[062735::SESS] Primary monitor powered up
[062735::GGHB] 4440279: server found: ggproxy-17.  gadu-gadu.  pl:443, SSL: 1 (1 in db)
[062736::UPNP] UPnP Initialized
[062745::AUPD] STAGE 1: Checking for updates.  .  . 
[062750::AUPD] Procedure completed;
[062823::GGHB] 4440279: server found: ggproxy-15.  gadu-gadu.  pl:443, SSL: 1 (1 in db)
[062918::GGSC]    Connection error, reconnecting in 3s.  .  . 
[062921::GGHB] 4440279: server found: ggproxy-secure-19.  gadu-gadu.  pl:443, SSL: 1 (1 in db)
[063422::GGSC]    Connection error, reconnecting in 3s.  .  . 
[063426::GGHB] 4440279: server found: ggproxy-18.  gadu-gadu.  pl:443, SSL: 1 (1 in db)
[063426::GGPP] Server likes you.   Pass accepted, logged in (4440279)
[063426::GGPP] Server sent us DISCONNECT. 
[063547::SESS] Session parameter changed -> 0x110
[063547::SESS] Primary monitor powered down
[064217::SESS] Session parameter changed -> 0x111
[064217::SESS] Primary monitor powered up
[065415::GGHB] 4440279: server found: ggproxy-15.  gadu-gadu.  pl:443, SSL: 1 (1 in db)

Offline bolek2004

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #59 dnia: Września 08, 2022, 19:09:53 pm »
Niestety problemy z połączeniem dalej występują.       
Przykro pisać ale ogarnąłem tą mirandę ng na tyle że działa jak trzeba więc jeśli z wtw się nic nie zmieni to trzeba się będzie przesiąść.       
UPDATE:
Jednak ta miranda ng wymaga za dużo konfiguracji, mimo ustawienia wszystkiego wrzuciłem jakąś skórkę i mi czcionkę tak zmniejszyło że żadne zmiany nie pomagały w oknie rozmowy nie było widać czcionki.     
Zmieniłem na pidgin, najbliżej wtw jednak, prosto i bez niepotrzebnych wodotrysków.   
Na razie działa, choć mam nadzieję że ktoś poprawi to wtw bo tak patrząc na te inne alternatywne komunikatory to nic lepszego od wtw nie powstało.     
Dodam że na pidginie też problemy z połączeniem nie występują więc już nie wiem gdzie leży przyczyna.   
Może ci od gg się uwzięli na wtw bo to pewnie największa alternatywa na naszym podwórku jeśli chodzi o nie oficjalne komunikatory?
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2022, 17:16:19 pm wysłana przez bolek2004 »