Autor Wątek: WTW umarł?  (Przeczytany 33998 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nocturnus

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 04, 2017, 20:06:38 pm »
Najlepiej byłoby cofnąć się w czasie i sprawić żeby xmpp został standardem używanym przez wszystkich.
No ale każdy musi mieć swój protokół, żeby wiązać użytkowników.

Sent from my m8 using Tapatalk


Offline gilban

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 16, 2017, 07:55:09 am »
A skąd wziąć tę nową wersję nightly? Bo ja jej nigdzie do pobrania nie widzę.

Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 21, 2017, 22:42:21 pm »
Konkretnie stąd: KLIK - wybierasz taką wersję, jak potrzebujesz, czyli zapewne exe z najnowszą datą, pobierasz i instalujesz. Tylko nie zapomnij dać znać, jak działa :)

Offline chojrak

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #23 dnia: Września 18, 2017, 21:52:59 pm »
W międzyczasie jak WTW sobie żyło a następnie powoli umierało, nastąpiły przetasowania na liście najpopularniejszych komunikatorów (lub innych form instant messengingu). I tak, nie wiem jak u Was, ale mnie atakują znajomi na:
- Slack (kilka sajtów),
- Skype,
- Facebook Messenger,
- WhatsApp,
- Signal,
- Skype for Business,
- LinkedIn Chat,
- Twitter,
- SMS,
- Google Hangouts.

GG - nareszcie przekonałem ostatnich znajomych żeby używali jednego z powyższych...

Już dawno pogodziłem się z tym, że trzeba mieć je wszystkie, bo nie każdego znajomego lub partnera biznesowego da się "zmusić" do korzystania z "jedynego słusznego" komunikatora (w sumie który z powyższych miałby nim być?) i w większości przypadków jest to uzasadnione (prywatnie wielu ludzi używa Messengera, bo tam są "wszyscy", firma może mieć licencję na SfB i nie chcieć słyszeć o czymkolwiek innym, znajomi zatwardziali fanboje Googla używają Hangoutsów, wielu ludzi tylko tweetuje, pracodawcy piszą na LinkedIn, a WhatsApp i Signal szyfrują end-to-end więc bezpieczne, itd itp...)

Jeśli WTW odżyje to będzie musiał ogarnąć to wszystko żebym mógł do niego wrócić...

Offline gilban

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #24 dnia: Września 20, 2017, 14:37:34 pm »
Konkretnie stąd: KLIK - wybierasz taką wersję, jak potrzebujesz, czyli zapewne exe z najnowszą datą, pobierasz i instalujesz. Tylko nie zapomnij dać znać, jak działa :)

Witam. Zainstalowałem tę wersję: nightly-x64-20170707-1, choć z programu wynika, że jest to wersja z 4 maja, to działa stabilnie. Ja szczerze programu używam tylko do gg. Widzę że oprócz wtw umarł także Kadu. Szkoda.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ps. Znalazłem buga. Mimo że w programie jest opcja uruchamiaj z systemem odznaczona, to ten jak najbardziej się uruchamia. Bez sensu.
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2017, 14:59:58 pm wysłana przez gilban »

Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #25 dnia: Września 22, 2017, 19:11:36 pm »
No nie wiem ostatnio też tak pomyślałem.... że umarł... ale !!! przecież ważne żeby działał a nie że mają być aktualizacje 3 razy dziennie, dla tego dla mnie jest OK :) działa mi skype, FB, GG, XMPP, chociaż ten googlowy xmpp przestał już dawno dawać info o mejlach, może coś zmienili. Czasem GG się zatnie albo FB ale to trzeba kliknąć niedostępny a potem na dostępny dać, a jak szwankuje to uruchom ponownie i powinno być OK. Więc w większości co działało to działa mi nadal.

Offline picasso

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #26 dnia: Października 02, 2017, 17:04:23 pm »
Cytat: Armorek
chociaż ten googlowy xmpp przestał już dawno dawać info o mejlach, może coś zmienili.     

Powiadomienia Gmail realizowane via XMPP nie działają już w żadnym programie.      Funkcja usunięta na poziomie serwera XMPP Google.      Z dokumentacji rozszerzenia Gmail Message Querying:

https://developers.    google.    com/talk/jep_extensions/gmail

Cytuj
Note: This extension will no longer be supported by Google XMPP servers as of July 18 2016, for API access to Gmail see the Gmail API documentation.     

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #27 dnia: Października 15, 2017, 11:27:13 am »
jej jak tu się smutno zrobiło na tym forum... :(
wszędzie jakieś spam-posty, nawet ruskie...

---edit---

znalazłem ludzi na kanale #wtw na IRCu :D:D:D są ocalali! :D

Offline tOmki

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 04, 2017, 04:59:51 am »
Ja tylko proszę o naprawę GG archiwum online.

Offline pn4265

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 23, 2017, 18:22:20 pm »
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2017, 17:26:29 pm wysłana przez pn4265 »

Offline gilban

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 13, 2018, 17:13:48 pm »
Dziś stało się coś dziwnego - zaktualizował mi się WTW do wersji 4852 (1.26.0.4852) Nightly datowany na 13 stycznia 2018 roku.

Offline Infi

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 13, 2018, 19:15:16 pm »
Super, może przestanie randomowo wywalać z FB i nie pozwalać na zalogowanie.

Offline tOmki

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 13, 2018, 19:25:29 pm »
Ja czekam na naprawę synchronizacji archiwum GG.
Bo na chwilę obecną powoli, rezygnuję z GG w związku z brakiem działania tej funkcji.

Offline Infi

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 17, 2018, 20:13:49 pm »
Nie ma i nigdy nie było w WTW czegoś takiego jak synchronizacja z archiwum online GG. Archiwum WTW jest lokalne i odrębne od tego, które jest w chmurze GG.

A aktualizacja niestety nic nie dała, WTW ciągle wywala z GG i FB i nawet o tym nie informuje. Są jakieś alternatywy w ogóle?

Offline gilban

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 18, 2018, 19:23:43 pm »
Mnie z gg nie wywala. Ja z WTW tylko do GG korzystam, jednak mam zaznaczone aby program przy starcie Windows się nie uruchamiał, ale i tak się uruchamia.

Offline Kpc21

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 10, 2018, 10:09:28 am »
Od przejścia na Linuksa używam Pidgina (a gdy przeszedłem na Linuksa, używałem jeszcze AQQ, to było gdzieś w 2011 czy 2012 roku - mimo wszystko jednak rozwój WTW śledziłem praktycznie rzecz biorąc od samego początku, niemalże od pojawienia się wątku "nowa zabawka Kawika" na forum ekipa.tlen.pl). I jako multikomunikator jest on jak najbardziej używalny, wtyczka do Facebooka działa i jest w pełni funkcjonalna (przechodzą zdjęcia i te dziwne emotki - naklejki to się chyba nazywa, czy jakoś tak).

WhatsApp - da się go skonfigurować, ale on sam jako komunikator jest mocno nieprzyjazny zewnętrznym aplikacjom. Jedna rzecz - żeby wydobyć hasło do konta, trzeba było hakować telefon, druga rzecz - nie da się być jednocześnie zalogowanym z dwóch klientów (a mając go zainstalowanego na telefonie i będąc połączonym z Internetem, jest się automatycznie zalogowanym - więc dopóki nie wyłączy się w telefonie internetu, efekt jest taki, że jest się w kółko zalogowywanym i wylogowywanym), trzecia rzecz - rozmowy z Pidgina nie zapisują się w historii konwersacji na telefonie.

Skype - niby jest jakiś plugin do tego, więc może działać. Ale bez rozmów głosowych, które są kluczową funkcją tego komunikatora.

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 10, 2018, 10:16:00 am »
Ciekawe bo u mnie fejsbukowe obrazki nie idą a i ostatnio są problemy z dostarczaniem wiadomości (duże lagi, a potem nagle leci 10 wiadomości jedna po drugiej) - jaką masz wersję wtyczki?

Offline gilban

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 17, 2018, 15:04:00 pm »
Dzisiaj stał się cud. WTW z martwych powstał.

Dostałem uaktualnienie do wersji Beta 1.27.0.4859.

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 17, 2018, 15:27:40 pm »
yup! ale change log i tak nie żyje więc nawet nie wiadomo co się zmieniło :D

Offline ba2

  • Live Chat Support
  • Młodzież
  • *
  • #wtw Live Chat Resident
    • #wtw @ QuakeNet^IRC
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 17, 2018, 22:13:58 pm »
Jak nie żyje, jak wiadomo: ;)

    Core: Uaktualnione SQLite do v3.21.0;
    Core: Uaktualnione libPNG do v1.6.34;
    smsAdroid: Teraz potrafi przekazywać powiadomienia z telefonu;
    API: ProtoAdd zwroci ERROR_DUPLICATE_TAG jesli GUID podany w info juz istnieje na liscie proto;
    API: WTW_WINDOW_PARAM_TEXT do WindowGet nie bylo zaimplementowane, teraz jest;
    Core: Poprawiony crash na najnowszym W10, w wyszukiwaniu rekordów TLSA;
#wtw Live Chat Resident