Autor Wątek: WTW umarł?  (Przeczytany 511 razy)

Offline chojrak

• Junior Developer
  • Młodzież
  • *
WTW umarł?
« dnia: Kwiecień 09, 2017, 10:26:17 am »
Czas chyba ogłosić światu, że WTW umarł. Od dłuższego czasu nie pojawiają się aktualizacje, forum praktycznie martwe, autor nie odpowiada. Różne ważne rzeczy nie działają - np. problem dwuskładnikowego uwierzytelniania FB nierozwiązany od zeszłego roku, CTRL+V obrazków do okna rozmowy jest niemożliwe.

Generalnie już czas chyba odinstalować WTW :( Jedyny sposób na próbę wskrzeszenia to wrzucenie źródeł na github i pozwolenie by społeczność się zaangażowała i rozwijała to dalej. Obecny model się już nie sprawdza.

Może już jesteśmy za leniwi żeby robić własne serwery XMPP, może 99% ludzi przesiadło się na Messengera/Skype'a. Może WTW stał się niepotrzebny?

Offline tOmki

• Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2017, 13:45:26 pm »
Też nie lubię być trzymany w niewiedzy. Co dalej z WTW ?

Offline pn4265

• Narybek
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2017, 18:39:39 pm »
Klątwa Konnekta?

Offline chojrak

• Junior Developer
  • Młodzież
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2017, 01:28:54 am »
Klątwa Konnekta?
Szkoda, bo WTW to jedyny komunikator, który obsługuje Skype bez konieczności posiadania Skype. Dla większości dziennych aktywności mi wystarcza, usunięcie kilku bugów (pokazywania powiadomień o nowej rozmowie głosowej pod innymi oknami, czy pokazywanie okna transferu plików pod innymi oknami) i spokojnie większość rzeczy ogarnia.

Bez WTW muszę mieć
1) otwarte okno Messengera
2) Skype
3) Hangouts
4) WhatsApp

i to na niejednym koncie (z takich czy innych powodów)
Jak wygodne jest szukanie czegoś w archiwach tylu komunikatorów nie muszę chyba tłumaczyć...
Jak wygodne jest zarządzanie kontaktami zdaje się też jest oczywiste...

Offline TheArt

• Narybek
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2017, 16:05:25 pm »
A jakas alternatywa

Offline TheArt

• Narybek
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2017, 16:05:48 pm »
A jakas alternatywa

« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 19, 2017, 21:20:59 pm »
Może autor przygotowuje prawdziwą bombę i nas zaskoczy nowymi funkcjami.  :D

Ale bardziej prawdopodobny jest zmierz komunikatora.   Autor nawet nie zagląda już na forum.   Taka kolej rzeczy.   Upadło wiele świetnych programów i przyszła kolej na WTW.   U mnie nie łączy z GG, tylko w konsoli widzę „Server sent us DISCONNECT”.  Jedynie wtyczka Facebooka jako tako działa.  Szczerze to tylko niedobitki używają multikomunikatorów.  Pozostali przeszli na Messenger, Skype oraz mobilne alternatywy typu Hangouts, Viber, Whatsapp.  W firmach do komunikacji służą Skype i Lync.

Wciąż nie tracę nadziei.  Autorowi sugeruję udostępnienie kodu na github. 

Ale historia się powtarza.   Tlen, Opera, Konekt. . .

Jeśli chodzi o alternatywy, to na Dobrych Programach przewijały się jakieś multikomunikatory żrące dużo RAM-u.  Messengera można zainstalować na Windows 10 ze sklepu.  Kiedyś istniała desktopowa wersja, ale została porzucona, bo i tak wszyscy klikali ze smartfonów.

Offline gilban

• Narybek
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 22, 2017, 17:06:36 pm »
Obawiam się że autor rzeczywiście sobie odpuścił projekt. Miałem go na Facebooku w znajomych. Gdy tylko się zapytałem co dalej, już widzę że zostałem usunięty z listy znajomych i zero odpowiedzi.

Druga opcja to mógł się na kogoś obrazić, pogniewać. Nie wiem. W każdym razie program faktycznie umarł.

do gg zostaje się kadu, a do innych rzeczy chyba nic.

Offline pn4265

• Narybek
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 23, 2017, 18:19:23 pm »
Przydałby się multikomunikator łączący gg i fb. A ze strony autora nieładnie, że nie powiedział "żegnajcie" ani nawet "pocałujcie mnie w dupę".

« Odpowiedź #9 dnia: Wczoraj o 12:25:55 »
Przydałby się multikomunikator łączący gg i fb.

Pidgin, ale obsługę FB trzeba ręcznie dodać stąd.
https://github.com/dequis/purple-facebook/wiki/Installing-on-Windows