Autor Wątek: WTW umarł?  (Przeczytany 1648 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chojrak

• Junior Developer
  • Młodzież
  • *
WTW umarł?
« dnia: Kwiecień 09, 2017, 10:26:17 am »
Czas chyba ogłosić światu, że WTW umarł. Od dłuższego czasu nie pojawiają się aktualizacje, forum praktycznie martwe, autor nie odpowiada. Różne ważne rzeczy nie działają - np. problem dwuskładnikowego uwierzytelniania FB nierozwiązany od zeszłego roku, CTRL+V obrazków do okna rozmowy jest niemożliwe.

Generalnie już czas chyba odinstalować WTW :( Jedyny sposób na próbę wskrzeszenia to wrzucenie źródeł na github i pozwolenie by społeczność się zaangażowała i rozwijała to dalej. Obecny model się już nie sprawdza.

Może już jesteśmy za leniwi żeby robić własne serwery XMPP, może 99% ludzi przesiadło się na Messengera/Skype'a. Może WTW stał się niepotrzebny?

Offline tOmki

• Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2017, 13:45:26 pm »
Też nie lubię być trzymany w niewiedzy. Co dalej z WTW ?

Offline pn4265

• Narybek
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2017, 18:39:39 pm »
Klątwa Konnekta?

Offline chojrak

• Junior Developer
  • Młodzież
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2017, 01:28:54 am »
Klątwa Konnekta?
Szkoda, bo WTW to jedyny komunikator, który obsługuje Skype bez konieczności posiadania Skype. Dla większości dziennych aktywności mi wystarcza, usunięcie kilku bugów (pokazywania powiadomień o nowej rozmowie głosowej pod innymi oknami, czy pokazywanie okna transferu plików pod innymi oknami) i spokojnie większość rzeczy ogarnia.

Bez WTW muszę mieć
1) otwarte okno Messengera
2) Skype
3) Hangouts
4) WhatsApp

i to na niejednym koncie (z takich czy innych powodów)
Jak wygodne jest szukanie czegoś w archiwach tylu komunikatorów nie muszę chyba tłumaczyć...
Jak wygodne jest zarządzanie kontaktami zdaje się też jest oczywiste...

Offline TheArt

• Narybek
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2017, 16:05:25 pm »
A jakas alternatywa

Offline TheArt

• Narybek
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2017, 16:05:48 pm »
A jakas alternatywa

« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 19, 2017, 21:20:59 pm »
Może autor przygotowuje prawdziwą bombę i nas zaskoczy nowymi funkcjami.  :D

Ale bardziej prawdopodobny jest zmierz komunikatora.   Autor nawet nie zagląda już na forum.   Taka kolej rzeczy.   Upadło wiele świetnych programów i przyszła kolej na WTW.   U mnie nie łączy z GG, tylko w konsoli widzę „Server sent us DISCONNECT”.  Jedynie wtyczka Facebooka jako tako działa.  Szczerze to tylko niedobitki używają multikomunikatorów.  Pozostali przeszli na Messenger, Skype oraz mobilne alternatywy typu Hangouts, Viber, Whatsapp.  W firmach do komunikacji służą Skype i Lync.

Wciąż nie tracę nadziei.  Autorowi sugeruję udostępnienie kodu na github. 

Ale historia się powtarza.   Tlen, Opera, Konekt. . .

Jeśli chodzi o alternatywy, to na Dobrych Programach przewijały się jakieś multikomunikatory żrące dużo RAM-u.  Messengera można zainstalować na Windows 10 ze sklepu.  Kiedyś istniała desktopowa wersja, ale została porzucona, bo i tak wszyscy klikali ze smartfonów.

Offline gilban

• Narybek
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 22, 2017, 17:06:36 pm »
Obawiam się że autor rzeczywiście sobie odpuścił projekt. Miałem go na Facebooku w znajomych. Gdy tylko się zapytałem co dalej, już widzę że zostałem usunięty z listy znajomych i zero odpowiedzi.

Druga opcja to mógł się na kogoś obrazić, pogniewać. Nie wiem. W każdym razie program faktycznie umarł.

do gg zostaje się kadu, a do innych rzeczy chyba nic.

Offline pn4265

• Narybek
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 23, 2017, 18:19:23 pm »
Przydałby się multikomunikator łączący gg i fb. A ze strony autora nieładnie, że nie powiedział "żegnajcie" ani nawet "pocałujcie mnie w dupę".

« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 26, 2017, 12:25:55 pm »
Przydałby się multikomunikator łączący gg i fb.

Pidgin, ale obsługę FB trzeba ręcznie dodać stąd.
https://github.com/dequis/purple-facebook/wiki/Installing-on-Windows

Offline V-12

• Narybek
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 04, 2017, 08:14:29 am »
Cóż, powoli nadchodzi zmierzch gadulca.  Widać to po liczbie znajomych, którzy przestali używać komunikatora.  Wszystko przez fejsy i inne.  Niemniej nie jest jeszcze tak tragicznie, sporo osób nadal korzysta z GG i jak dla mnie jest to o wiele bardziej wygodna opcja rozmowy, niż fejsbók.  Jeżeli będę miał nadal chociaż jedną osobę na liście do pogadania, to WTW pozostanie nadal w moim systemie.  :-)

« Odpowiedź #11 dnia: Maj 06, 2017, 17:04:58 pm »
Zmierzch GG to nic nowego, chociaż też jeszcze trochę kontaktów tam mam, a przepychanie ich na discorda jest równie trudne, jak przepychanie ich swego czasu na XMPP. Ale WTW nie umarło, skoro na minefieldzie pojawiła się nowa nightly :)

Co nie zmienia faktu, że dobrze byłoby, gdyby Kaworu się odezwał w tym wątku i posprzątał tracker :)

Offline pn4265

• Narybek
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 07, 2017, 19:44:26 pm »
Faktycznie jest nadzieja. Ostatnia modyfikacja ma datę 2017-05-04 .

Offline hak23

• Narybek
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 13, 2017, 14:53:47 pm »
Jeśli chodzi o zamiennik WTW to od kilkunastu dni używam Mirande NG (lekki komunikator), która obsługuję mi wtyczki GG,FB,SKYP. Jedyny "problem" to trzeba trochę czasu posiedzieć by dopasować ustawienia pod swoje wymagania. Szkoda że WTW nie ma już wsparcia a bugi występujące nie są naprawiane np. samoczynne wyłączanie się wtyczki fb, niedochodzące od czasu do czasu wiadomości fb.

Offline pikaczu

• Narybek
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 10, 2017, 09:03:59 am »
nie umarl, kaworu czeka na poprawke wtyczki fb.

Offline pn4265

• Narybek
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 12, 2017, 14:52:53 pm »
A kto jest autorem wtyczki fb?