Autor Wątek: WTW umarł?  (Przeczytany 33985 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chojrak

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
WTW umarł?
« dnia: Kwietnia 09, 2017, 10:26:17 am »
Czas chyba ogłosić światu, że WTW umarł. Od dłuższego czasu nie pojawiają się aktualizacje, forum praktycznie martwe, autor nie odpowiada. Różne ważne rzeczy nie działają - np. problem dwuskładnikowego uwierzytelniania FB nierozwiązany od zeszłego roku, CTRL+V obrazków do okna rozmowy jest niemożliwe.

Generalnie już czas chyba odinstalować WTW :( Jedyny sposób na próbę wskrzeszenia to wrzucenie źródeł na github i pozwolenie by społeczność się zaangażowała i rozwijała to dalej. Obecny model się już nie sprawdza.

Może już jesteśmy za leniwi żeby robić własne serwery XMPP, może 99% ludzi przesiadło się na Messengera/Skype'a. Może WTW stał się niepotrzebny?



Offline tOmki

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 11, 2017, 13:45:26 pm »
Też nie lubię być trzymany w niewiedzy. Co dalej z WTW ?

Offline pn4265

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 15, 2017, 18:39:39 pm »
Klątwa Konnekta?

Offline chojrak

  • Junior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 18, 2017, 01:28:54 am »
Klątwa Konnekta?
Szkoda, bo WTW to jedyny komunikator, który obsługuje Skype bez konieczności posiadania Skype. Dla większości dziennych aktywności mi wystarcza, usunięcie kilku bugów (pokazywania powiadomień o nowej rozmowie głosowej pod innymi oknami, czy pokazywanie okna transferu plików pod innymi oknami) i spokojnie większość rzeczy ogarnia.

Bez WTW muszę mieć
1) otwarte okno Messengera
2) Skype
3) Hangouts
4) WhatsApp

i to na niejednym koncie (z takich czy innych powodów)
Jak wygodne jest szukanie czegoś w archiwach tylu komunikatorów nie muszę chyba tłumaczyć...
Jak wygodne jest zarządzanie kontaktami zdaje się też jest oczywiste...

Offline TheArt

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 19, 2017, 16:05:25 pm »
A jakas alternatywa

Offline TheArt

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 19, 2017, 16:05:48 pm »
A jakas alternatywa

Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 19, 2017, 21:20:59 pm »
Może autor przygotowuje prawdziwą bombę i nas zaskoczy nowymi funkcjami.  :D

Ale bardziej prawdopodobny jest zmierz komunikatora.   Autor nawet nie zagląda już na forum.   Taka kolej rzeczy.   Upadło wiele świetnych programów i przyszła kolej na WTW.   U mnie nie łączy z GG, tylko w konsoli widzę „Server sent us DISCONNECT”.  Jedynie wtyczka Facebooka jako tako działa.  Szczerze to tylko niedobitki używają multikomunikatorów.  Pozostali przeszli na Messenger, Skype oraz mobilne alternatywy typu Hangouts, Viber, Whatsapp.  W firmach do komunikacji służą Skype i Lync.

Wciąż nie tracę nadziei.  Autorowi sugeruję udostępnienie kodu na github. 

Ale historia się powtarza.   Tlen, Opera, Konekt. . .

Jeśli chodzi o alternatywy, to na Dobrych Programach przewijały się jakieś multikomunikatory żrące dużo RAM-u.  Messengera można zainstalować na Windows 10 ze sklepu.  Kiedyś istniała desktopowa wersja, ale została porzucona, bo i tak wszyscy klikali ze smartfonów.

Offline gilban

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 22, 2017, 17:06:36 pm »
Obawiam się że autor rzeczywiście sobie odpuścił projekt. Miałem go na Facebooku w znajomych. Gdy tylko się zapytałem co dalej, już widzę że zostałem usunięty z listy znajomych i zero odpowiedzi.

Druga opcja to mógł się na kogoś obrazić, pogniewać. Nie wiem. W każdym razie program faktycznie umarł.

do gg zostaje się kadu, a do innych rzeczy chyba nic.

Offline pn4265

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 23, 2017, 18:19:23 pm »
Przydałby się multikomunikator łączący gg i fb. A ze strony autora nieładnie, że nie powiedział "żegnajcie" ani nawet "pocałujcie mnie w dupę".

Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 26, 2017, 12:25:55 pm »
Przydałby się multikomunikator łączący gg i fb.

Pidgin, ale obsługę FB trzeba ręcznie dodać stąd.
https://github.com/dequis/purple-facebook/wiki/Installing-on-Windows

Offline V-12

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 04, 2017, 08:14:29 am »
Cóż, powoli nadchodzi zmierzch gadulca.  Widać to po liczbie znajomych, którzy przestali używać komunikatora.  Wszystko przez fejsy i inne.  Niemniej nie jest jeszcze tak tragicznie, sporo osób nadal korzysta z GG i jak dla mnie jest to o wiele bardziej wygodna opcja rozmowy, niż fejsbók.  Jeżeli będę miał nadal chociaż jedną osobę na liście do pogadania, to WTW pozostanie nadal w moim systemie.  :-)

Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 06, 2017, 17:04:58 pm »
Zmierzch GG to nic nowego, chociaż też jeszcze trochę kontaktów tam mam, a przepychanie ich na discorda jest równie trudne, jak przepychanie ich swego czasu na XMPP. Ale WTW nie umarło, skoro na minefieldzie pojawiła się nowa nightly :)

Co nie zmienia faktu, że dobrze byłoby, gdyby Kaworu się odezwał w tym wątku i posprzątał tracker :)

Offline pn4265

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 07, 2017, 19:44:26 pm »
Faktycznie jest nadzieja. Ostatnia modyfikacja ma datę 2017-05-04 .

Offline hak23

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 13, 2017, 14:53:47 pm »
Jeśli chodzi o zamiennik WTW to od kilkunastu dni używam Mirande NG (lekki komunikator), która obsługuję mi wtyczki GG,FB,SKYP. Jedyny "problem" to trzeba trochę czasu posiedzieć by dopasować ustawienia pod swoje wymagania. Szkoda że WTW nie ma już wsparcia a bugi występujące nie są naprawiane np. samoczynne wyłączanie się wtyczki fb, niedochodzące od czasu do czasu wiadomości fb.

pikaczu

  • Gość
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 10, 2017, 09:03:59 am »
nie umarl, kaworu czeka na poprawke wtyczki fb.

Offline pn4265

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 12, 2017, 14:52:53 pm »
A kto jest autorem wtyczki fb?

Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 11, 2017, 15:08:40 pm »
Ktoś z ludzi zaintrygowanych stanem agonalnym forum czy samego WTW sprawdzał jak spisuje się Miranda i/lub Pidgin? Chodziłoby mi o to jak radzą sobie z "nowymi" popularnymi formatami z smartgówien jak FB, Whatsapp, czy na upartego Hangouts. Aczkolwiek bez klasyki aka Skype i GG się nie obejdzie.

Ostatnia stabilna wersja WTW z grudnia 2016, ostatni wpis Kaworu z forum też, ktoś tu pisał, że po pytaniach o stan WTW został olany i wywalony z listy znajomych.
GG niby działa, ale czasami by się połączyć to trzeba niezłą batalie odstawić, bo to nie znajduje serwera z którym się połączyć może, bo to znajduje ale serwer wysłał disconnecta, etc.
Skype działa całkiem OK.
FB niby działa, ale połowa wiadomości czy zdjęć od ludzi nie przychodzi a te co przychodzą są ze sporym lagiem, że czasem ogłupieć można bo ty piszesz jedno a od rozmówcy przychodzą odpowiedzi na to co pisałeś jakiś czas temu, albo nie przychodzą w ogóle :/. Filmiki czy inne takie przychodzą jako puste wiadomości i trzeba iść na przeglądarkę i sprawdzić co tam nam wysłano, nie mówiąc o tym, że w praktyce to FB rozłącza się i ponownie łączy co 3cie zdanie.
Temat na forum o Whatsappie przez Kawa czy kogoś innego ważnego oczywiście zlany.
Hangouts niby działa, niby da się rozmawiać, jak działają fotki nie sprawdzałem od dawna, a temat na forum o tym, że powiadomienia o poczcie nie przychodzą zlany i jak nie działały od dobrych kilku czy nawet nastu miesięcy tak nie działają nadal.

W dobie gdzie sporo ludzi kompletnie olewa PCety i idzie w smartgówna i mobilność, to szlag człowieka może trafić jak każda jedna osoba często gęsto używa czegoś innego niż inni i to czegoś co słabo albo w ogóle na WTW nie działa. Trzymać 5 czy więcej komunikatorów/aplikacji, czy korzystać z jakiś webowych klientów jest po prostu niewygodnie. Jak już się kiedyś zmuszę i sam ze smartphona korzystać zacznę to i tak nigdy nie przesiądę się z rozmowami na niego, bo nie odwaliło mi pisać na jakiś dotykowych klawiaturkach jak przy kompie i tak siedzę i pracuje 99% czasu jak nie śpię ;]. Kwestia tego, czy walka by móc utrzymać kontakt z tymi ludźmi jest grą wartą świeczki, gdzie oni mają po 1 może 2 appkach na swoich gównophonach i nie chcą instalować kolejnej tylko by z tobą rozmawiać, ale wymagają byś ty coś instalował specjalnie dla nich.

W praktyce przydałby (mi) się więc jakiś multi-komunikator, który obsłuży rozmowy na GG, powiadomienia o poczcie z g-maila/Hangouts, rozmowy na Skype, rozmowy na FB, rozmowy na Whatsapp. Wyświetlałby linki/fotki/zdjęcia na wszystkich albo przynajmniej na Skypie/FB/Whatsapp tak by nie trzeba było latać na przeglądarkę sprawdzać. Nie miałby problemów z ciągłym rozłączaniem, przychodziłyby wszystkie wiadomości od naszych rozmówców i najlepiej jakby przychodziły bez lagów.
WTW2 User (Eng translation helper) || Win 10 Pro 64bit || Anime Lover || Sanctum2 Lover (Thou I barely play nowadays)

Offline hak23

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 19, 2017, 19:19:12 pm »
Ktoś z ludzi zaintrygowanych stanem agonalnym forum czy samego WTW sprawdzał jak spisuje się Miranda i/lub Pidgin? Chodziłoby mi o to jak radzą sobie z "nowymi" popularnymi formatami z smartgówien jak FB, Whatsapp, czy na upartego Hangouts. Aczkolwiek bez klasyki aka Skype i GG się nie obejdzie.

Ostatnia stabilna wersja WTW z grudnia 2016, ostatni wpis Kaworu z forum też, ktoś tu pisał, że po pytaniach o stan WTW został olany i wywalony z listy znajomych.
GG niby działa, ale czasami by się połączyć to trzeba niezłą batalie odstawić, bo to nie znajduje serwera z którym się połączyć może, bo to znajduje ale serwer wysłał disconnecta, etc.
Skype działa całkiem OK.
FB niby działa, ale połowa wiadomości czy zdjęć od ludzi nie przychodzi a te co przychodzą są ze sporym lagiem, że czasem ogłupieć można bo ty piszesz jedno a od rozmówcy przychodzą odpowiedzi na to co pisałeś jakiś czas temu, albo nie przychodzą w ogóle :/. Filmiki czy inne takie przychodzą jako puste wiadomości i trzeba iść na przeglądarkę i sprawdzić co tam nam wysłano, nie mówiąc o tym, że w praktyce to FB rozłącza się i ponownie łączy co 3cie zdanie.
Temat na forum o Whatsappie przez Kawa czy kogoś innego ważnego oczywiście zlany.
Hangouts niby działa, niby da się rozmawiać, jak działają fotki nie sprawdzałem od dawna, a temat na forum o tym, że powiadomienia o poczcie nie przychodzą zlany i jak nie działały od dobrych kilku czy nawet nastu miesięcy tak nie działają nadal.

W dobie gdzie sporo ludzi kompletnie olewa PCety i idzie w smartgówna i mobilność, to szlag człowieka może trafić jak każda jedna osoba często gęsto używa czegoś innego niż inni i to czegoś co słabo albo w ogóle na WTW nie działa. Trzymać 5 czy więcej komunikatorów/aplikacji, czy korzystać z jakiś webowych klientów jest po prostu niewygodnie. Jak już się kiedyś zmuszę i sam ze smartphona korzystać zacznę to i tak nigdy nie przesiądę się z rozmowami na niego, bo nie odwaliło mi pisać na jakiś dotykowych klawiaturkach jak przy kompie i tak siedzę i pracuje 99% czasu jak nie śpię ;]. Kwestia tego, czy walka by móc utrzymać kontakt z tymi ludźmi jest grą wartą świeczki, gdzie oni mają po 1 może 2 appkach na swoich gównophonach i nie chcą instalować kolejnej tylko by z tobą rozmawiać, ale wymagają byś ty coś instalował specjalnie dla nich.

W praktyce przydałby (mi) się więc jakiś multi-komunikator, który obsłuży rozmowy na GG, powiadomienia o poczcie z g-maila/Hangouts, rozmowy na Skype, rozmowy na FB, rozmowy na Whatsapp. Wyświetlałby linki/fotki/zdjęcia na wszystkich albo przynajmniej na Skypie/FB/Whatsapp tak by nie trzeba było latać na przeglądarkę sprawdzać. Nie miałby problemów z ciągłym rozłączaniem, przychodziłyby wszystkie wiadomości od naszych rozmówców i najlepiej jakby przychodziły bez lagów.

Używam Mirandy NG z protokołami FB/GG/SKYP. Żadnych problemów nie zauważyłem podczas dotychczasowego użytkowania. Jedyny "minus" to dość czasochłonna konfiguracja pod własne potrzeby, ale dla innych może to być zaleta.

Offline mienho

  • Narybek
  • *
Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 23, 2017, 18:41:33 pm »
Tak jak kilku poprzedników polecę Miranda NG, z tą samą wadą czyli "pierwsza" konfiguracja.
Od jakiegoś czasu używam również komunikatora jakim jest WIRE, namawiam również znajomych i kilku skusiło się. Nie jest co prawda multikomunkatorem, ale ma jeden duży plus jakim jest szyfrowanie, a drugi to wersje na różne platformy z zachowaniem rozmów na każdym.

Odp: WTW umarł?
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 28, 2017, 15:01:13 pm »
Panowie, panowie, Wy tu marudzicie o jakichś tam Mirandach a WTW, jak widać na minefieldzie, żyje, bo od dwóch tygodni wisi nowa nightly. Ever50r ma rację, teraz tych protokołów jest zwyczajnie za dużo i ja na przykład nie mam FB w ogóle, więc nie wiem, jak działa w WTW, ale z GG nie mam żadnych problemów oprócz tych, które od 3 lat wiszą na mantisie (:P), ale korzystać się da.
W sumie jakby WTW dostał obsługę Discorda (takie moje ciche marzenie), byłoby cudownie, ale to jest potwornie duży protokół, ale za to można by było kompletnie wycofać się wtedy z GG, skype'a, TS-a i FB w sumie też :D