Autor Wątek: WTW a AQQ  (Przeczytany 10569 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline SmoqPL

  • Narybek
  • *
WTW a AQQ
« dnia: Marca 16, 2015, 11:51:30 am »
Witam, jestem użytkownikiem AQQ i chciałbym się dowiedzieć jakie są tak naprawdę różnice między tymi dwoma programami, poza bezpłatnością tego pierwszego.  To co jest napisane na stronie. . .  nic mi w sumie nie mówi, jestem tylko zwykłym szarym użytkownikiem i szukam alternatywy dla AQQ, ale jednocześnie chciałbym mieć pewność, że nic nie stracę z wygody.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: WTW a AQQ
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 16, 2015, 13:50:58 pm »
Ale to trochę głupie pytane. Żeby wiedzieć co jest dla Ciebie lepsze wypada wiedzieć jakie masz w ogole wymagania/oczekiwania. Więc jakie masz? lub "Co w komunikatorze ma dla Ciebie znaczenie?"

Offline SmoqPL

  • Narybek
  • *
Odp: WTW a AQQ
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 16, 2015, 13:56:15 pm »
Wygoda, przyjemny interfejs, informacja o tym, że ktoś właśnie odpisuje i ile znaków już napisał, bezproblemowe przesyłanie obrazków, brak błędów, brak nagłej utraty danych przy niespodziewanym restarcie kompa, obsługa jak największej liczby komunikatorów - skype, fb, gg, itd.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: WTW a AQQ
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 16, 2015, 14:03:12 pm »
Wygoda - kwestia gustu i przyzwyczajeń, sprawdź sobie oba
Przyjemny interface - to też po części kwestia gustu
Informacja o pisaniu - wtw jest, ale bez informacji o ilości znaków (bo w sumie i po co?)
Obrazki - Nie ma czegoś takiego jak bezproblemowe, jest najwyżej bezproblemowe z dana wersja komunikatora po drugiej stronie (ot na przyklad stare wersje protokołu GG w wtw nie są wspierane);
Brak błędów - kazdy program zawieraący więcej niż 10 linijek ma błędy, raczej "mała ilość błędów", albo "brak błędów w funkcji, której używam", etc, ale nie "brak błędów".
brak nagłej utraty... - nikt nie da Ci 100% gwarancji na coś takiego;
obsługa jak największej liczby komunikatorów - wymienione sa obsługiwane.

Muminoslaw

  • Gość
Odp: WTW a AQQ
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 16, 2015, 22:58:09 pm »
To najgorszy komunikator. Ever. ;)

Offline szefu

  • Narybek
  • *
Odp: WTW a AQQ
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 04, 2015, 02:38:20 am »
Dokładnie. Jak skonfigurujesz fejsbuka na wtw to nawet nie będziesz widzieć wiadomości które piszesz poprzez strone fejsbuka. A to by było przydatne gdy na kompie masz odpalonego wtw i idziesz np. do kibelka na dluższe posiedzenie. Wiadomo apki oryginalnej bodajże facebook mesagera czy jak mu tam się nie instaluje bo czyta wiadomości sms i ma podejrzane uprawnienia, więc zostaje tylko czat przez stronę.  No i wracasz po ciężkiej posiadówie z bolącymi pośladkami, siadasz do wtw a tutaj się okazuje że nie ma twoich wiadomości a są tylko odpowiedzi.
Drugi scenariusz to szpiegowanie żony. Wpisujesz jej dane w wtw i zostawiasz laptopa czy tam stacjonarkę ciągle włączonego ustawiasz status na zaraz wracam i już wiesz co w trawie piszy (oczywiście obecnie było by to mało komfortowe bo nie widzisz co do kogo ona pisze, ale za to widzisz co ktoś jej odpisuje). :)
Szef Wszystkich Szefów ;)

Offline mrg

  • Master Developer
  • Młodzież
  • *
  • osobisty mój tekst jest tekstem osobistym ;Dxd
    • Plugins for WTW.im
Odp: WTW a AQQ
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 04, 2015, 08:59:19 am »
W nowej wersji wtyczki wiadomości pisane bezpośrednio na Facebook są wyświetlane w WTW (tak, te pisane przez nas też) ;p
// Pisuje wtyczki z których sam potem korzystam (głównie takie), znajdziesz je na forum i TUTAJ
// Wsparcie/Dotacje :: Błędy/Prośby

Offline szefu

  • Narybek
  • *
Odp: WTW a AQQ
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 04, 2015, 18:57:48 pm »
A to tego jak to uaktywnić/naprawić, bo chyba nie wystarczy tylko zaktualizować klienta wtw?
Szef Wszystkich Szefów ;)

Muminoslaw

  • Gość
Odp: WTW a AQQ
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 04, 2015, 19:03:20 pm »
nie, bo to są wersje mocno testowe, czyli wersja ntly. To samo tyczy się wtyczki FB. Ale jak chcesz ryzykować (istnieje ryzyko wysypania się komunikatora/utraty danych w komunikatorze), to wszystko znajdziesz na minefield.

Offline szefu

  • Narybek
  • *
Odp: WTW a AQQ
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 06, 2015, 20:11:16 pm »
Mam ściągnąć i zainstalować to: http://minefield.k2t.eu/wtf/Beta/wtw-beta-20150312.exe po czym ściągnąć i zaktualizować ręcznie wtyczke tą: http://minefield.k2t.eu/wtf/protoFB.wtwExtension tak?
Czy jak to zrobić?
Szef Wszystkich Szefów ;)

Offline daromar

  • Narybek
  • *
Odp: WTW a AQQ
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 06, 2015, 20:45:54 pm »
szefu twój link prowadzi do bety,  a  tutaj chodzi o nightly czyli spod linki http://minefield.k2t.eu/wtf/1.x/nightly-all-20150405-1.exe
#wtw Live Chat Resident

Offline szefu

  • Narybek
  • *
Odp: WTW a AQQ
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 07, 2015, 11:09:20 am »
Dobra zainstalowałem go i nadal nie widać wiadomości w WTW ktróre zostały wysłane przeze mnie na facebookowym chacie webowym.
Szef Wszystkich Szefów ;)

Muminoslaw

  • Gość
Odp: WTW a AQQ
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 12, 2015, 11:04:56 am »
Z tego, co widzę, musisz jeszcze "odptaszyć" opcję "Powiadomienie o wiadomości działa na każdej sieci".

Offline szefu

  • Narybek
  • *
Odp: WTW a AQQ
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 13, 2015, 16:02:17 pm »
Nie widzę tej opcji czy mógłbyś mnie nakierować gdzie ona dokładnie się znajduje?
Szef Wszystkich Szefów ;)

Odp: WTW a AQQ
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 07, 2015, 12:33:54 pm »
U mnie działa, ale wtyczkę trzeba dociągnąć ręcznie. Myślę, że warto dodać ją do instalatora nowej stabilnej, dużo przecież nie zajmuje.

Offline szefu

  • Narybek
  • *
Odp: WTW a AQQ
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 04, 2015, 20:57:53 pm »
Jest wszystko tak jak mówisz. Tylko, że teraz jest problem tego typu, że wtw samo sobie na fejsie ustawia status na rozłączony nie wiedzieć dla czego. I samo się nie przełącza na status "Niewidoczny".
Szef Wszystkich Szefów ;)