Autor Wątek: HighContrast  (Przeczytany 9162 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ahr175

  • Młodzież
  • **
HighContrast
« dnia: Czerwca 19, 2012, 14:55:06 pm »
Schemat graficzny szczególnie polecany osobom słabowidzącym, które wymagają lub używają trybu dużego kontrastu.
Schemat składa się z:
- czarnego, jednolitego tła,
- białych czcionek bezszeryfowych,
- przejrzystych i nieskomplikowanych ikon,
- stylu chata, który dzięki powiększonej czcionce, pogrubieniom i odstępom pozwala na wygodne użycie przez osoby słabowidzące.

Lista kontaktów i powiadomienia     Styl chata     opcjonalnie - Zestaw ikon statusów


Cytuj
Schemat został przetestowany przez autora bloga www.MoimiOczami.pl - dumnego posiadacza barwnikowego zwyrodnienia siatkówki, stożka rogówki oraz zaćmy tylnoterbkowej :)

Serdeczne podziękowania należą się Michałowi, przez którego ten styl powstał i wygląda tak jak wygląda. :D
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2019, 15:21:29 pm wysłana przez ahr175 »

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Odp: HighContrast
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 20, 2012, 20:09:40 pm »
Właśnie dzięki takim projektom jak ten, komunikator będzie łapał coraz więcej użytkowników.
Good job :)
________________________________________________________________________________

Offline Blinder

  • Narybek
  • *
Odp: HighContrast
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 22, 2012, 06:55:51 am »
To ja dziękuję Ci Piotrze za pomoc.
Dzięki temu schematowi mogę wreszcie zacząć korzystać z komunikacji przez protokoły dotychczas niedostępne.

Trzymam także kciuki, aby twórcy WTW spróbowali  zmienić mocno niedostępną rzecz na dostępniejszą - niestety okna opcji, dodawania kontaktów etc. są z białym tłem. Proszę o próbę wypuszczenia takiej wersji, w której kolor tła i czcionki zasysany by był z systemu lub o jedną wersję z czarnym tłem i białą czcionką.
WTW będzie wtedy w pełni dostępny dla mojej wady wzroku.

Jak mogę Was zmotywować? :)

Offline xeo

  • Narybek
  • *
Odp: HighContrast
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 13, 2016, 13:56:19 pm »
ahr175 odśwież te wszystkie obrazki w swoich postach bo nic nie ładuje