Autor Wątek: [Prog] WTWGG: WTW dla leniwych  (Przeczytany 8873 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline drumah

  • Narybek
  • *
[Prog] WTWGG: WTW dla leniwych
« dnia: Października 28, 2010, 16:33:00 pm »
Chciałem zaproponować Wam własną kompilację naszego ulubionego komunikatora, zawierającą tak znielubiane przez Kaworu emotki i dźwięki z Gadu-Gadu.

Mam nadzieję, że moja praca przypadnie komuś do gustu:
http://www.wtwgg.pl/

Odp: [Prog] WTWGG: WTW dla leniwych
« Odpowiedź #1 dnia: Października 28, 2010, 17:22:35 pm »
inicjatywa całkiem fajna, ale póki co wstrzymał bym się z instalowaniem ponieważ...  :

http://img808.imageshack.us/img808/9715/plik.jpg


:/
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2010, 18:28:41 pm wysłana przez zhvir »

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Odp: [Prog] WTWGG: WTW dla leniwych
« Odpowiedź #2 dnia: Października 28, 2010, 18:04:02 pm »
Ładnie to tak komuś zmieniać nazwę własności?
jeszcze pytanko: po co to?
________________________________________________________________________________

Offline Rashad

  • Młodzież
  • **
Odp: [Prog] WTWGG: WTW dla leniwych
« Odpowiedź #3 dnia: Października 28, 2010, 18:16:23 pm »
Inicjatywa moze i ok, pytanie czy Kaworu pozwolil na publikacje tego w takiej formie:P

Odp: [Prog] WTWGG: WTW dla leniwych
« Odpowiedź #4 dnia: Października 28, 2010, 18:54:02 pm »
hmm
primo - czytajac "dlaczego wtwgg?" wychodzi na to, ze wtwgg jest proste, stabilne (...) a samo wtw juz nie koniecznie
secundo - jak wyobrazasz sobie support? bo nei wyobrazam sobie zeby ktos z obecnych tu na forum sie fatygowal aby rozwiazywac problemy z twoim tworem

a tak btw. tak jak pisze Rashad.. dostales w ogole blogoslawienstwo od Kaworu ?
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline drumah

  • Narybek
  • *
Odp: [Prog] WTWGG: WTW dla leniwych
« Odpowiedź #5 dnia: Października 28, 2010, 18:56:18 pm »
@cloud2000 - coś tu nie halo - jesteś pewien, że to z mojej aplikacji? U mnie skanowanie nic nie wykrywa.

@emilio - patrz temat tego wątku. Brakowało mi kilku rzeczy w WTW, które chciałbym mieć w standardzie. Wierzę, że w tych potrzebach nie jestem odosobniony - stąd ta idea.

@Rashad - tak, rozmawiałem z Robertem (bratem Kaworu) i podobno nie ma nic przeciwko

Offline zhvir

Odp: [Prog] WTWGG: WTW dla leniwych
« Odpowiedź #6 dnia: Października 28, 2010, 19:01:29 pm »
a rozmawiałeś z Adrianem?
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline drumah

  • Narybek
  • *
Odp: [Prog] WTWGG: WTW dla leniwych
« Odpowiedź #7 dnia: Października 28, 2010, 19:02:33 pm »
@ unkn0wn - jakim cudem czyste WTW może być mniej stabilne, skoro moja wersja polega jedynie na dodaniu w defaulcie kilku wtyczek i emotikon? ... Z całym szacunkiem, ale Twoje wnioski są logicznie niepoprawne.
Nie jest moim celem w jakikolwiek sposób oczerniać/wykorzystywać pracę Kaworu, wydaje mi się tylko, że w mojej wersji WTW ma większą szansę na upublicznienie, a moim zdaniem warto - bo projekt jest naprawdę fajny.

Powiem szczerze, że nad supportem się nie zastanawiałem, bo w końcu to jest tylko WTW, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, to się uruchomi.

Offline drumah

  • Narybek
  • *
Odp: [Prog] WTWGG: WTW dla leniwych
« Odpowiedź #8 dnia: Października 28, 2010, 19:04:18 pm »
@zhvir - nie, nie rozmawiałem - nie przyszło mi do głowy, że mógłby mieć coś przeciwko. Ale zapytam.

Offline zhvir

Odp: [Prog] WTWGG: WTW dla leniwych
« Odpowiedź #9 dnia: Października 28, 2010, 20:36:31 pm »
widzę że w instalce jest wyłącznie wersja x86... czy było to spowodowane chęcią zmniejszenia rozmiaru? jeżeli tak to proponowałbym wszystkie dźwięki skompresować do mp3 co jeszcze bardziej obniży wielkość pliku
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Luki_91

  • Narybek
  • *
    • LukiSoftware - IT blog
Odp: [Prog] WTWGG: WTW dla leniwych
« Odpowiedź #10 dnia: Października 28, 2010, 21:25:29 pm »
Dla mnie inicjatywa świetna, od początku dziwiłem się dlaczego wcale wam nie zależy na łatwości instalacji i konfiguracji WTW. Tutaj już to wszystko jest zrobione i nie trzeba się męczyć.

Mam jednak jedno OGROMNE ale: dlaczego reklamujesz wtwgg jako "swoją aplikację"?! Dla mnie to jest niezrozumiałe! To jest zmodyfikowany program o nazwie WTW, a nie osobna aplikacja bazująca tylko na kodzie WTW. Osobną aplikacją mógłbyś to wtedy nazwać, gdybyś faktycznie coś zmienił w programie, a nie tylko dodał kilka rzeczy. Ja osobiście na miejscu kaworu bym się trochę wkurzył, bo co innego modyfikować program zwiększając tym samym jego popularność, przydatność, itd, a co innego modyfikować i nazywać swoim (z drobną adnotacją tylko że bazuje na innym).

Po drugie: WTWGG to taka szumna nazwa... Na razie jest to tylko WTW z dodatkiem standardowych bajerów. Jeśli to ma być wtwGG z prawdziwego zdarzenia, to dorzuć do tego styl rozmowy z GG, styl listy kontaktów wzorowany na GG (nie tylko obrazek w tle) i inne tego typu rzeczy.

Na koniec powiem tak: świetna robota, ale proponuję więcej skromności i jeszcze trochę pracy nad tym projektem :)

Offline drumah

  • Narybek
  • *
Odp: [Prog] WTWGG: WTW dla leniwych
« Odpowiedź #11 dnia: Października 29, 2010, 00:55:38 am »
@zhvir: nie wiem, czy ten projekt w ogóle komuś się przyda - mam taką nadzieję, i jeśli się okaże, że warto wsadzić w to jeszcze trochę czasu i pracy, to z pewnością projekt będzie "dopieszczany"

@Luki_91: W którym miejscu reklamuję WTWGG jako swoją aplikację? Absolutnie nie przypisuję sobie jej autorstwa. Roszczę sobie prawa jedynie do tego, że pozbierałem wszystko do kupy, a nazwa zmieniona została tylko i wyłącznie po to, żeby docelowo odbiorca od razu wiedział, z czym ma do czynienia. Zresztą wyjaśniłem tą kwestię na stronie w zakładce "o programie". Wcześniej chciałem to nazwać WTW+GG ale doszedłem do wniosku, że z tym "+" nie prezentuje się zbyt ciekawie. Na pewno nie było moim celem wyzyskiwanie kogokolwiek w jakikolwiek sposób.
Co do dalszej części wypowiedzi - tak jak pisałem zvhirowi - chętnie dopracuję ten projekt, ale chciałbym być pewien, że nie robię tego wyłącznie dla siebie, bo w takim wypadku szkoda zachodu.

done
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2010, 10:20:47 am wysłana przez drumah »

Offline inzaghi89

  • Młodzież
  • **
    • keepmind.eu
Odp: [Prog] WTWGG: WTW dla leniwych
« Odpowiedź #12 dnia: Października 29, 2010, 05:27:31 am »
Podsumowując:
Korzystasz z wtyczek Adriana, dźwięków GG, emotikon Skiffa, moich statusów (oraz paru innych), a wspomniałeś o:
autorstwie Kaworu, Adriana i moim. Gdzie reszta?

A teraz rozkopując temat. Chcesz by wtwgg było kompromisem miedzy wtw, a gg. Pytam więc, gdzie są style czatu i listy kontaktów, które przypominałyby gg? Jeśli chcesz upodobnić komunikator do GG, to rób to od "a" do "z".
Cytuj
zbliżające jego funkcjonalność do komunikatora Gadu-Gadu takie jak: ikony programu, emotikony, dźwięki, grafika.
To jest właśnie to, o czym wspomniałem. Dźwięki - ok, ikony - ok, emotikony - ok, grafika? Mówisz o tym słoneczku w liście kontaktów?

Ustawienie domyślnie profilu jest fajnym pomysłem, ale jeśli powiążesz support wtwgg z wtw to będzie masa pytań typu: "gdzie mam ustawić numer i hasło".

Po co dodałeś statusy innych proto? To ma być w końcu WTWGG, czy WTWGGaleWSZYSTKOinneTEŻ? Poza tym ikony proto dodaj do profilu, a nie w components. Bo aktualizacja je podmieni.

Gdzie wersja x64? (pobierałem zip)

No i wreszcie strona internetowa.
    * jest prosty
    * jest stabilny
    * oszczędza pamięć (zajmuje kilka razy mniej RAM?u niż Gadu-Gadu) - you're fucking kidding me?! Brzmi to mniej więcej tak, że program odpalasz i nie tyka ramu w ogóle. Nawias niby precyzuje, ale to jest bez sensu
    * oszczędza procesor (użycie procesora w porównaniu do Gadu-Gadu jest kilkukrotnie niższe) - j/w. Gdzie ten IM trzyma wszystkie dane?
    * nie wyświetla reklam - bo ich nie ma...
    * nie ma zbędnych dodatków w stylu opisów graficznych, gaduradia itp. - a niżej piszesz, że obsługuje wtyczki, czyli ma zbędne dodatki. A same ustawienia / wtyczki wyświetlają protoxmpp, prototlen, protoothr, uiweb... niezbędne? Zastanów się, co chcesz osiągnąć, bo to jest wielki miszmasz.
    * posiada dźwięki jak w Gadu-Gadu
    * posiada emotikony jak w Gadu-Gadu
    * jest intensywnie rozwijany - mówisz o WTWGG, czy WTW? Bo odniosłem wrażenie, że rozwijane są niezależnie
    * obsługuje wtyczki

Ogólnie pomysł zły nie jest, ale masz false start. Pierw trzeba było faktycznie to upodobnić do GG (ile się dało) i nie opierać się tylko na gotowych rozwiązaniach, ale jeśli np. nie masz templatki - to ją zrób. Ofc, jeśli jest coś gotowe to w porządku.

Offline drumah

  • Narybek
  • *
Odp: [Prog] WTWGG: WTW dla leniwych
« Odpowiedź #13 dnia: Października 29, 2010, 08:56:09 am »
Po pierwsze dziękuję za konstruktywną krytykę.
Po drugie WTWGG jest projektem, a nie aplikacją.
Po trzecie każdy projekt ma to do siebie, że nie powstaje od razu w wersji finalnej (mój błąd, że oznaczyłem na stronie jako wersję jako 1.0).

Rozumiem, przeoczyłem Skiffa, ale o kim w/g Ciebie jeszcze powinienem wspomnieć? Uważasz, że powinienem wymienić wszystkich, którzy przyłożyli rękę do takiej postaci, w jakiej jest WTW?

Co do słoneczka na liście kontaktów - jest ono grafiką, jakby nie patrzeć.

Wersji x64 jeszcze nie stworzyłem. Zastanawiam się nad jej sensem, bo przecież 32-bitowy WTW działa w 64-bitowej architekturze, a dla grupy docelowej praktycznie wszystkie różnice są pomijalne. Niemniej jednak, jeśli projekt się okaże popularny, przygotuję wersję dla bardziej wymagających użytkowników.

Rzeczywiście zostawiłem kilka nieużywanych plug-inów. Zrobię z nimi porządek.

Offline inzaghi89

  • Młodzież
  • **
    • keepmind.eu
Odp: [Prog] WTWGG: WTW dla leniwych
« Odpowiedź #14 dnia: Października 29, 2010, 09:35:16 am »
Cytuj
Rozumiem, przeoczyłem Skiffa, ale o kim w/g Ciebie jeszcze powinienem wspomnieć? Uważasz, że powinienem wymienić wszystkich, którzy przyłożyli rękę do takiej postaci, w jakiej jest WTW?
Nie wiem, kto jest autorem ikon statusów, ale wypadałoby o nich również wspomnieć, skoro ja się tam znalazłem. Piję do ikon AQQ, gtalka i facebooka, które znajdują się w komponentach. I dalej podtrzymuję - skoro jest to WTWGG to nie jest to projekt pokroju "nazwałem go GG, bo dodałem grafikę, a i tak dalej jest to WTW".

Jest grafiką, jest obrazkiem, ale wtwgg korzysta wciąż z domyślnego tempa. Praktycznie jedyną różnicą w grafice jest właśnie słoneczko na liście. Jeśli chcesz uderzyć w "klientelę" GG, to dostosuj ten projekt do GG ile się da.

Offline RAFLOS

  • Narybek
  • *
Odp: [Prog] WTWGG: WTW dla leniwych
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 16, 2011, 12:08:58 pm »
Świetny projekt, trzymam kciuki za dalszy jego rozwój, prostota i automatyzacja procesu instalacji, czy nawet wersja portable po wypakowaniu zachęca do przejścia z GG10/AQQ/Tlena. Sam osobiście nie używam, bo mam wersję oryginalną WTW i poprzerabianą po swojemu, niemniej jednak kilka osób przekonałem do WTW tym właśnie projektem, bo nie każdy potrafi się bawić w przeróbki WTW, żeby miało emotki, jakaś skórkę czy emotki, przypominające GG. Pozdrawiam i czekam na nową wersję, którą zaoferuję przyjaciołom :).