Autor Wątek: [Prog] WTW Style Generator  (Przeczytany 20482 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
[Prog] WTW Style Generator
« dnia: Stycznia 22, 2011, 23:14:26 pm »
WTW Style Generator
switalski.piotr, wtw.świtalski.com



WTW Style Generator to program ułatwiający zmianę wyglądu Twojego ulubionego komunikatora. Z każdą wersją zyska coraz większą funkcjonalność. Standardowo program wprowadzoną ma kolorystykę defaultowego wyglądu WTW. Na dzień dzisiejszy oferuje zmianę Listy Kontaktów (bez zmieniarki).


Program storzyłem w oparciu o swoją 'ubogą' wiedzę nt. programowania, lecz zawsze staram się dociekać rozwiązania problemów o których mi na studiach nie powiedziano. Zresztą trudno nauczyć się programowania na Wydziale Budownictwa :) Program będę rozwijał, więc proszę o wszelkie uwagi.

Ważne informacje:
+ na dzień dzisiejszy program nie sprawdza czy podany hex koloru jest poprawny - pewnie wywali orła przy wpisaniu ZZZZZZ, dlatego proszę wpisywać realne kody (podstawowa paleta 16 kolorów jest zapisywana nazwą np "red", ale to poprawię na dniach)
+ program nie sprawdza, czy border ma wartość np: ujemną
+ czcionka w Edicie jest póki co czarna, stąd przy ciemnych kolorach nie widać 'text`u'
+ kolory alpha wyświetlane są bez alpha ;p Czyli bez pierwszych 2 znaków kodu. Do pliku wędruje brak przezroczystości (FF******).
+ program wywala orła przy próbie zapisania pliku w lokalizacji zawierającej polskie znaki
+ Reset jeszcze nic nie robi ;P
+ to wszystko z czasem poprawię ;]

Changelog:
v1.0
- pierwsze oficjalne wydanie
v1.1
- wprowadzono biedny, bo biedny ale podgląd efektów :)
- program przekompilowany we FreePascalu (Lazarus)
- dodany wybór kolorów z palety po dwukliku na edit (możliwość wyboru RGB)
v1.2
- poprawka przy anulowaniu zapisu pliku
- opcje dotyczące wybranego elementu pojawiają się dopiero po kliknięciu w ten element
- możliwość wyboru niestandardowych czcionek (wpisanie z klawiatury)
- do podglądu trafia typ czcionki (face) i wielkość (size). Na bold, italic... trzeba jeszcze poczekać

WhishList:
+ ColorDialog dla kolorów (wybór po RGB jak w MSPaincie)
+ przycisk Minimalizacji programu
+ otwieranie gotowych plików XML
+ możliwość wyboru niestandardowych czcionek + FontDialog może dla dwukliku
+ kolor i grubość borderów w podglądzie
+ proszę dopisywać realne pomysły
+ podgląd opisu

Przewiduję aktualizację raz na tydzień... może częściej. Aktualnie twa SESJA, więc cierpliwości.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2011, 20:48:53 pm wysłana przez switalski.piotr »

Offline suawek

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [Prog] WTW Style Generator
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 23, 2011, 00:47:41 am »
Bardzo przydatny byłby podgląd wprowadzanych zmian (jakieś okienko wyglądające jak WTW).
No i po co instalator? :P

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [Prog] WTW Style Generator
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 23, 2011, 00:53:55 am »
Zawsze chciałem mieć swój instalator ^^ Od kolejnej v nie będzie, bo spełniłem już marzenie ;pp

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Odp: [Prog] WTW Style Generator
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 23, 2011, 11:30:37 am »
Bardzo dobry i przydatny program, gratuluję :)
________________________________________________________________________________

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [Prog] WTW Style Generator
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 23, 2011, 11:56:57 am »
Dzięki. Download będzie w przyszlym tygodniu... musialem wstrzymac sie jeszcze chwile.

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Odp: [Prog] WTW Style Generator
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 27, 2011, 20:55:35 pm »
Kiedy ten download, może wreszcie zrobię jakiś styl, bo o kodowaniu itp nie mam pojęcia, a ten program chyba to ułatwi? :)
________________________________________________________________________________

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [Prog] WTW Style Generator
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 27, 2011, 22:07:52 pm »
Ułatwi... program w ten weekend udostępnię... niestety musiałem przebudować cały kod ;p Stary zaginął w furii formata, poza tym znalazłem wg mnie lepszy kompilator. Za to zmienię już parę rzeczy z wishlisty. Na pewno wybór koloru z palety windowsa.

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [Prog] WTW Style Generator
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 29, 2011, 23:11:22 pm »
Jest i wersja 1.1
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2011, 00:04:53 am wysłana przez switalski.piotr »

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Odp: [Prog] WTW Style Generator
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 29, 2011, 23:20:36 pm »
Chwila, chwila, ściąga się, czekałem na ten programik tydzień! :)
________________________________________________________________________________

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [Prog] WTW Style Generator
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 29, 2011, 23:46:18 pm »
To sobie jeszcze poczekasz bo jego funkcjonalność jest minimalna, a problemy przybywają wraz ze wzrostem funkcjonalności ^^ Wszelkie zauważone błędy - tu ;p
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2011, 00:08:04 am wysłana przez switalski.piotr »

Offline suawek

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: [Prog] WTW Style Generator
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 30, 2011, 16:06:20 pm »
Świetna sprawa z podglądem, zaraz sobie zrobię jakiś porządny styl listy.
Jeden błąd: Anulowanie zapisywania pliku wywala wyjątek.

PS. podoba mi się język, w którym piszesz. ;)

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [Prog] WTW Style Generator
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 30, 2011, 16:11:55 pm »
Język w którym piszę jest hmm... prymitywny? ;p Ale... Ja jestem po studiach budowlanych specjalności drogowej i ni H** nikt nie uczył mnie programowania :] Object Pascal pamiętam z czasów licealnych, więc zrobiłem w tym. Ale jak znajdę czas to ogarnę Jave lub C (liznę troszkę). Anulowanie zapisywania - dzięki. Tego nie sprawdzałem. Podgląd wielu rzeczy nie uwzględnia (przezroczystości czy bordera), ale to przez komponenty... zbyt wielu nie ma na Lazarusa :( (w przeciwieństwie do Delphi która miało masę). Ale... nie ma rzeczy niemożliwych. Skorzystam z Canvasa i dorysuję sobie border :P A w wakacje może, może przerobie to na inny język. Póki co rozwijałbędę w OP.

EDIT: Niezauważony brak znacznika </colorset> w jednym miejscu poprawiony i podmieniony link w pierwszym poście do v1.1 /ps. dzieki suawek
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2011, 16:32:00 pm wysłana przez switalski.piotr »

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [Prog] WTW Style Generator
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 30, 2011, 22:28:25 pm »
v1.2

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Odp: [Prog] WTW Style Generator
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 31, 2011, 14:02:37 pm »
Najnowsza wersja coś nie bangla. Uruchamia się, widać program w menu start, lecz nie pokazuje się okno programu (tak jakby działał w tle) :/
W procesach zajmuje 11 504K pamięci, win7 hp x64
________________________________________________________________________________

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [Prog] WTW Style Generator
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 31, 2011, 17:51:57 pm »
Poprawiłem chyba... ciekawa rzecz się zdarzyła. Kompilowałem mając uruchomiony kompilator na jednym monitorze, natomiast Forma była na drugim. Po skompilowaniu program domyślnie otwierał się na drugim monitorze, a jak widać brak drugiego powoduje otwarcie programu w kosmosie ^^ Teraz program skompilowany na jednym monitorze powinien chodzić :P Proszę sprawdzić i ew. informować o błedach emilio ;)

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Odp: [Prog] WTW Style Generator
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 31, 2011, 20:34:13 pm »
Działa :)
Przydał by się podgląd opisu na obrazku :|
________________________________________________________________________________

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [Prog] WTW Style Generator
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 31, 2011, 20:48:15 pm »
wiem ;p problem tylko mam z tym że komponent NetGradient nie pozwala na umieszczenie nad nim komponentu Label, ale... coś wymyślę na dniach ;] dodane na Wishliste

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Odp: [Prog] WTW Style Generator
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 31, 2011, 21:09:56 pm »
Tak się bawię grupami narazie i widzę że jest parę błędów: wystarczy porównać na obrazku grupę zaznaczoną i widać, że w komunikatorze gradient trochę ma inne kolory, zamiast czarno niebieskiego jest biało niebieski i czcionka jest czarna zamiast biała.
Z rzeczy, których nie widać, przynajmniej na podglądzie w generatorze, ale z boku są zaznaczone; czcionki się nie pogrubiają, pochylają, podkreślają (ale w komunikatorze tak).
Na dzisiaj daję sobie spokój idę spać :P
________________________________________________________________________________

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: [Prog] WTW Style Generator
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 31, 2011, 21:49:42 pm »
Obsługa "B" "I" "S" "U" jeszcze nie działa ;p
Cytuj
- do podglądu trafia typ czcionki (face) i wielkość (size). Na bold, italic... trzeba jeszcze poczekać
Kolory grupy... tak masz rację. Spowodowane jest to tym, że podstawowe kolory (16 kolorow) z winowsa ma przypisane nazwy jak "clBlack, clWhite" i te dziwne wymysły w stylu "FFckla" to właśnie efekt tego. Powinien być czarny, a jest biały, bo program nie zna koloru "FFckla" ;p Wystarczy, że dodam kilka linijek kodu zamieniającego "clBlack" na "000000" itd o czym wspomniałem.
Cytuj
+ na dzień dzisiejszy program nie sprawdza czy podany hex koloru jest poprawny - pewnie wywali orła przy wpisaniu ZZZZZZ, dlatego proszę wpisywać realne kody (podstawowa paleta 16 kolorów jest zapisywana nazwą np "red", ale to poprawię na dniach)
Jeżeli wybierzesz kolor inniejszy od czarnego o 1wartość RGB w palecie będzie dzialać. Jednak wiem, że używanie palety standardowej też musi działać, więc przy v1.3 będzie działało ;P

Dobranoc i dzięki za testy ;p

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Odp: [Prog] WTW Style Generator
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 25, 2011, 19:44:17 pm »
Ghe ghe...
Czekam i doczekać się nie mogę, jak tam postęp w pracy? :)
________________________________________________________________________________