Autor Wątek: [Nowa Wersja] 20090306 B252  (Przeczytany 11499 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: [Nowa Wersja] 20090306 B252
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 06, 2009, 19:27:40 pm »
imo odbieganie od specyfikacji protokołu żeby zachować kompatybilność z innymi komunikatorami nie jest dobrym pomysłem; po to są ustalane standardy żeby się ich trzymać, a nie tworzyć dodatkowe rozwiązania pod różne komunikatorowe-widzi-mi-sie.
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: [Nowa Wersja] 20090306 B252
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 06, 2009, 19:35:59 pm »
Mały dodatek,który usunąłem z poprzedniego posta aby sprawdzić jeszcze jedną możliwość. Ale jednak mam rację.

Cytat: "Keleos"
WTW natomiast leży w tej kwestii, a jest supernowoczesny i kul. Dalej nie widzisz ironii w tym wszystkim?
Hehe, nie nie wyciągnąłeś poprawnego wniosku i użyłeś go w ironii? To już pod sarkazm będzie podchodziło.

Standard o którym tu mówimy wyraźnie określa co jest WYMAGANE, słówko "MUST", w tym co zacytowałem. A zrobiłem proste copy&paste z http://xmpp.org/extensions/xep-0085.html#support. Gajimek nie trzyma się standardu więc mi tu nie marudź, że nie działa tylko im pomarudaj aby poprawili ICH błąd. Jak poprawią to wymiana zadziała poprawnie.

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: [Nowa Wersja] 20090306 B252
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 06, 2009, 20:08:03 pm »
Mów co chcesz.

Fakty:
- wtw<->gajim - brak współpracy
- gajim<->aqq2 - współpraca

Jeszcze niech ktoś sprawdzi, czy aqq2-wtw działa... jeśli nie, to chyba mamy czarną owcę w stadzie; P
wypadłem z obiegu...

Offline zhvir

Re: [Nowa Wersja] 20090306 B252
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 06, 2009, 20:16:13 pm »
A jak powiadomienia o pisaniu między wtw2 a aqq2 działają to co wtedy?

btw sprawdziłem, działają :P
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: [Nowa Wersja] 20090306 B252
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 06, 2009, 20:31:18 pm »
Cytat: "Keleos"
Mów co chcesz.
No, mam do tego prawo, używam. Ba, co gorsza mam rację, to musi boleć. ;P

Cytat: "Keleos"
Fakty:
Mhm, fakt jest taki, ze gajim nie wspiera standardu jak powinien (aka "nie wspiera"). A nie będę tworzył niestandardowych wyjątków bez baaardzo powaznego uzasadnienia.

Offline bxMaareeKxd

  • Młodzież
  • **
Re: [Nowa Wersja] 20090306 B252
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 06, 2009, 20:41:28 pm »
Cytat: "zhvir"
btw sprawdziłem, działają :P

u mnie też działa bez problemów xd

Offline HuTu

  • Narybek
  • *
Re: [Nowa Wersja] 20090306 B252
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 06, 2009, 20:58:27 pm »
Z Mirandą 0.7 powiadamianie o pisaniu też zdaje się nie działać.

Offline kwiateusz

Re: [Nowa Wersja] 20090306 B252
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 06, 2009, 20:59:32 pm »
Kaw Ty to masz nerwy, trzeba było skonczyc na 1 poście że nie będziesz łamał standardów bo tak...

Btw. brak powiadomień o pisaniu grozi śmiercią czy jak że taka walka sie wywiązała?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: [Nowa Wersja] 20090306 B252
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 06, 2009, 21:01:55 pm »
Cytat: "HuTu"
Z Mirandą 0.7 powiadamianie o pisaniu też zdaje się nie działać.
Sprawdzę implementacje mirandy zaraz, jak się okaże, ze protokół nie jest poprawnie tam obsługiwany to za zgłaszanie błędów wynikających z błędnej implementacji XEP'a w innych komunikatorach zaczne chyba karać, tylko muszę jeszcze wymyślić jak (o ile będzie trzeba).

.edit: Szczęściarz (albo pechowiec). Sprawdziłem mirke 0.7.17 i powiadomienia jak najbardziej działa (pamiętaj, ze samo otwarcie okna chata nie wystarczy, musisz zacząć rozmowę);

Offline HuTu

  • Narybek
  • *
Re: [Nowa Wersja] 20090306 B252
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 06, 2009, 22:05:05 pm »
Cytuj
jak się okaże, ze protokół nie jest poprawnie tam obsługiwany to za zgłaszanie błędów wynikających z błędnej implementacji XEP'a w innych komunikatorach zaczne chyba karać
Nie jestem developerem mirandy wiec nie mam pojęcia skąd miałbym wiedzieć, co obsługuje Miranda, a czego nie. Podzieliłem się tylko moim spostrzeżeniem. Nadal twierdze, ze to powiadamianie nie działa. Ale skoro sprawdzałeś - jak sądzę na świeżej instalacji Mirandy - i działa, to widocznie wina leży po stronie którejś z wtyczek (Mirandy).

Rozumiem, że implementacja nieaktualnych standardów nie ma sensu, nie musisz się od razu unosić. Przynajmniej wiemy, że z Mirandą powinno działać :)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: [Nowa Wersja] 20090306 B252
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 06, 2009, 22:26:28 pm »
Cytat: "HuTu"
Nie jestem developerem mirandy wiec nie mam pojęcia skąd miałbym wiedzieć, co obsługuje Miranda, a czego nie. Podzieliłem się tylko moim spostrzeżeniem.
Dlatego "chyba".

Cytat: "HuTu"
Nadal twierdze, ze to powiadamianie nie działa. Ale skoro sprawdzałeś - jak sądzę na świeżej instalacji Mirandy - i działa, to widocznie wina leży po stronie którejś z wtyczek (Mirandy).
Możliwe, ja miałem tylko wtyczki standardowe + gg/xmpp i po napisaniu wiadomości z mirki (będąc na którymś dostępnym stanie) wtw ładnie reagował i mirka też odbierała info z wtw; Z resztą, gdzieś w temacie o nightly pisałem jak to działa.

Cytat: "HuTu"
Rozumiem, że implementacja nieaktualnych standardów nie ma sensu, nie musisz się od razu unosić.
Nawet nie chodzi o nieaktualne, ale tłukę przez n postów Kelowi ze gajim nie robi czegoś co jest jasno zdefiniowane w XEPie jako WYMAGANE, a ten zdaje się to kompletnie ignorować.

Cytat: "HuTu"
Przynajmniej wiemy, że z Mirandą powinno działać :)
Si, powinno. Z gajimem nie ma prawa, a z aqq2 działa normalnie.

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: [Nowa Wersja] 20090306 B252
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 07, 2009, 08:17:14 am »
Domka komentować nie będę, bo chyba pomylił to forum z onetowym.

Zhvir - jeśli AQQ2 z WTW działa, to czarnej owcy brak, za to AQQ jest liderem, ponieważ nie wybrzydza tylko obsługuje wszystko jak leci ; )

Kaw - HuTu dobrze prawi - 90% jak i nie więcej użytkowników nie ma pojęcia co to w ogóle są te XEP... nie można ich za to karać, bo tego nie uczą w szkole ; P
Co do tego, ze Gajim nie robi czegoś - a czy ja gdzieś napisałem, że Gajim jest supernowoczesny i robi wszystko jak należy? Nie. Napisałem, że z AQQ2 współpracuje, a z WTW nie, w związku z czym WTW, mimo swoich superstandardów wychodzi w tej kwestii blado przy AQQ2.

Nigdzie nie pisałem, ze Gajim jest miód a wtw fe. Po prostu nie wdając się w szczegóły, na chłopski rozum, jeśli aqq2 działa z gajimem, a wtw z nim nie działa, to wtw wydaje się być mniej użyteczny niż aqq2.

Odpowiedz mi tylko na pytanie teraz: czy skoro aqq2 sie komunikuje z gajimem bez problemu, to znaczy, że aqq2 jest 'źle napisane' i powinni uciąć tą komunikację poprawiając standardy na dzisiejsze?
Ot tak z ciekawości pytam  ; )
wypadłem z obiegu...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: [Nowa Wersja] 20090306 B252
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 07, 2009, 08:37:38 am »
Cytat: "Keleos"
Kaw - HuTu dobrze prawi - 90% jak i nie więcej użytkowników nie ma pojęcia co to w ogóle są te XEP... nie można ich za to karać, bo tego nie uczą w szkole ; P
Ale można za ignorowanie wyjaśnień.

Cytat: "Keleos"
Co do tego, ze Gajim nie robi czegoś - a czy ja gdzieś napisałem, że Gajim jest supernowoczesny i robi wszystko jak należy? Nie.
Nieee, ty tylko napisales, ze ja (!) napisalem jak to jest odwrotnie. Co jest wnioskiem wzietym z kosmosu, ba z innej galaktyki nawet.

Cytat: "Keleos"
Napisałem, że z AQQ2 współpracuje, a z WTW nie, w związku z czym WTW, mimo swoich superstandardów wychodzi w tej kwestii blado przy AQQ2.
No, to jak porównywanie IE z FF czy Operą (powiedzmy pare lat temu), co prawda za nic nasze IE standardy ma, ale wieszość stron na nim działa poprawnie, więc... no to FF wypada blado. Awwww.

Cytat: "Keleos"
Po prostu nie wdając się w szczegóły, na chłopski rozum, jeśli aqq2 działa z gajimem, a wtw z nim nie działa, to wtw wydaje się być mniej użyteczny niż aqq2.
No to zanim zaczniesz dręczyć ludzi zapoznaj się z tematem.

Cytat: "Keleos"
Odpowiedz mi tylko na pytanie teraz: czy skoro aqq2 sie komunikuje z gajimem bez problemu, to znaczy, że aqq2 jest 'źle napisane' i powinni uciąć tą komunikację poprawiając standardy na dzisiejsze?

Gajim nie spełnia standardu bo nie robi czegoś co jest "MUST", aqq standard spełnia, bo nie robi czegoś co jest "SHOULD". Czy jeśli używają XEP-22 to powinni przejść na 85? Si, powinni i to w tempie jak najszybszym. Jeśli wymieniają stany za pomocą "osiemdziesiątki-piątki" to aqq "powinno" zostać poprawione, ale nie musi - w przeciwieństwie do gajima.

Kiedyś smok (jabber fur tlen) obsługiwał niestandardowo JEP-22, wyjątkowo idiotyczny to JEP był/jest bo naiwnie zakłada(ł), że użytkownicy wysyłają wiadomości do siebie tylko naprzemiennie (po jednej). Wtyczka to obchodziła. Efekt? Konnekt (i pewnie pare innych), pokazywały uzytkownikom puste wiadomości, co notabene było pogwałceniem samego XMPP/jabbera.

PS.: Na litość Omską, "działa" za cholerę nie implikuje "jest dobrze/poprawnie".

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: [Nowa Wersja] 20090306 B252
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 07, 2009, 08:42:51 am »
Co do FF to szczerze ci powiem że z dnia na dzień coraz bardziej go nienawidzę... powolny, wyrzuca crashe, połowy rzeczy nie wyświetla lub się zwiesza (przy filmikach w wmv)... IE jest lepszy ; )
wypadłem z obiegu...

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: [Nowa Wersja] 20090306 B252
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 07, 2009, 09:49:37 am »
Cytat: "dobreprogramy.pl"
Microsoft opublikował listę 2400 stron internetowych, które są niekompatybilne z przeglądarką Internet Explorer 8.

Listę można pobrać w postaci pliku instalacyjnego dla Visty oraz dla XP. Po jej instalacji Internet Explorer 8 przy przeglądaniu stron na niej zawartych automatycznie przełącza się w tryb kompatybilności, przycisk kompatybilności nie jest nawet wyświetlany.

Na liście opracowanej przez Microsoft jest wiele popularnych stron: Apple.com, CNN.com, eBay, Facebook, Google.com, NYTimes.com a nawet Microsoft.com. Jest też trochę stron polskich: onet.pl, google.pl, nasza-klasa.pl, allegro.pl, wp.pl, interia.pl, wrzuta.pl, o2.pl, gazeta.pl, fotka.pl, otomoto.pl, orange.pl, plusgsm.pl, poszkole.pl, fora.pl, photoblog.pl, ebay.pl, gratka.pl, rozklad-pkp.pl i travian.pl.

Lista powstała, ponieważ nowa wersja IE jest o wiele bardziej zgodna ze standardami internetowymi. Wiele jednak stron przy otwieraniu ich przez IE8 zakłada, że ma do czynienia ze starszymi wersjami tej przeglądarki i celowo generuje kod zgodny z nimi a niezgodny ze standardami a więc i wersją najnowszą Internet Explorera.

standardy są po to żeby ich się trzymać, bo potem wychodzą takie kwiatki jak wyżej
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: [Nowa Wersja] 20090306 B252
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 07, 2009, 09:59:22 am »
Cytuj
Lista powstała, ponieważ nowa wersja IE jest o wiele bardziej zgodna ze standardami internetowymi

Wniosek taki, że te tysiące stron są do poprawienia? O to Ci chodzi?
wypadłem z obiegu...

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: [Nowa Wersja] 20090306 B252
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 07, 2009, 10:05:20 am »
tak, są do poprawienia bo IE za nic miał standardy;
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline Forrest

  • Młodzież
  • **
    • http://www.trancetraffic.com/
Re: [Nowa Wersja] 20090306 B252
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 07, 2009, 10:16:16 am »
jak już wkroczyliście na temat przeglądarek, używa ktoś tutaj Google Chrome, jakieś wrażenia etc?
bo FF mnie też ostatnio zaczyna lekko denerwować

Offline kwiateusz

Re: [Nowa Wersja] 20090306 B252
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 07, 2009, 10:42:06 am »
bez przesady z takim pytaniem to na hydepark, jakiś poziom rozmowy trzymajmy adekwatny do tytułu tematu...

Offline Keleos

  • Młodzież
  • **
Re: [Nowa Wersja] 20090306 B252
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 07, 2009, 10:50:54 am »
Ok zatem, niech żyją standardy ; )

Wracając do bety... problem już istnieje od poczatków, ale teraz mi się przypomniało - nie działa shift+tab w edycji kontaktu (i dodawaniu oczywiście). ; )
wypadłem z obiegu...