Autor Wątek: [Nowa Wersja] 0.5.40.635  (Przeczytany 6618 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
[Nowa Wersja] 0.5.40.635
« dnia: Lipca 29, 2009, 20:00:05 pm »
Cytuj
2009-07-14-07-29 Beta 40
  * Możliwe, żę poprawiłem problem z wyborem koloru grupy ({#520});
  * Okienko wybor koloru rzuca cień ;P
  * Rokkyu dodany do about, za guinessa ;>
  * Kilka drobnych optymalizacji w kodzie wątku pobierania avatarów na gg;
  * Przetwarzmy teraz wiadomość WM_ENDSESSION, nie powinno być więcej problemów gdy system zmusza aplikacjędo zakonczenia;
  * Zmieniłem to jak się zachowuje ustawianie stanu przy GSS, kiedy nasz stan to niewidoczny wysle po gss "dostępny" (dziwnąlogiką się google kieruje), w innym wypadku taki stan jak ustawiamy;
  * Można teraz przeciągać sobie zakładki w oknie rozmowy zmieniając ich kolejność (Sandra chciała, Zimaq zasponsorował kursorek, harr, harrrr... Uwaga na funkcję ::DragDetect() API systemu, zjada WM_LBUTTONUP.);
  * Wszystkie pliki są teraz podpisane cyfrowo, zupełnie niezauwanym certyfikatem, który sam sobie wygenerowałem ;P Jeśli chcecie aby system nie marudził, dodajcie sobie certyfikat do zaufanych i będzie cacy (podpisane sa pliki programu, wtyczki, cab'y i instalator'y);
  * Poprawione zachodzenie na pasek start powiadomień trayowych, kiedy mamy pasek po prawej stronie ekranu;
  * Powiadomienia trayowe przeniosą się na lewą stronę kiedy pasek start jest po lewej (chyba);
  * Nat dodany do about, za pepsi ;>
  * Zhvir tez dorzucony, ale nie wiem za co (brakuje jeszcze 461 ;p);
  * Całkiem nowe (napisane od zera, bo systemowe były dziwne) zakładki w oknie rozmowy, same sobie zarządzają okienkami osadzonymi w nich;
  * Prawy dwuklik na zakładce i środkowa mycha powinny zamykać zakładkę;
  * Możliwe, że kursor w oknie rozmowy zaprzestał znikania ({#509});
  * Zapisywanie wiadomości chata (rozmów) odbywa się teraz w osobnym wątku, SQLite potrafi bardzo wolno działać na nosnikach opartych opamięć flash (chodzi głownie o pendrive'y, gdzie ze względu na bezpieczeństwo danych i możliwość szybkiego usuniecia nośnika, nie ma czegoś takiego jak bufor zapisu); W każdym razie nie przyblokowuje się teraz okno rozmowy;
  * WTW_EVENT_ON_CHATWND_OPEN i _CLOSE przetobione na WTW_EVENT_ON_CHATWND_SHOW i _HIDE, i teraz są zaimplementowane (acz nie sprawdziłem czy działają);
  * Doszła możliwość zmiany kolorów (i czcionki) przy zakładkach w oknie rozmowy, zhvir będzie zadowolony ;P
  * Przyciski w oknie wysyłki SMS przeprowadziły się na prawą stronę okienka;
  * Z okienka wysyłania SMSów można sprawdzić do jakiej sieci są przypisane numery telefonó GSM (via wjakiejsieci.pl). Funkcja mi się przyda jak w końcu dopiszę (automatyczne) rozpoznawanie operatorów i co za tym idzie autowybór bramki. A na razie możecie sprawdzić czy kolega z numerem orange nie jest przypadkiem w play ;P;
  * Okno zakładek ma teraz mechanizm blokowania, tak co by wiele wątków mogło się bezpiecznie do niego dobierać;
  * Runtime uaktualniony do wersji 9.0.30729.1;
  * W formacie tekstu paska tytułowego możemy teraz użyć %ver% i %build%;
  * Przycisk "uaktualnij avatar" w gg (i tleniku) szlag trafił, nie ma, zjadło;
  * Nowy centralny system zarządzania avatarami ("wizytówka / awatar" a opcjach);
  * Ten niedziałający przycisk vcardu w XMPP też sobie poszedł;
  * protoGG (przynajmnej w teorii) obsługuje więcej niż 400 kontaktów na konto. Wcześnij to nie było zaimplementowane. Ah no i nie jestem pewien czy lista kontaktów nerwowo zniesie taką ilość kontaktów, tam jeszcze brak buforowania i fogle;

Do pobrania tam gdzie zwykle. ;)

Offline mess

  • Młodzież
  • **
  • Vasto Lorde
Re: [Nowa Wersja] 0.5.40.635
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 29, 2009, 20:19:24 pm »
Cos archiwum sie nie chce otworzyc tzn. niby sie otwiera ale okienko nie chce sie pojawic siedzi sobie tylko na pasku i mozna sobie klikac w nie do smierci tak. Dodatkowo nadal znika ikonka czy dana osoba pisze do nas jesli zminimalizujemy okno rozmowy tak jak pisalem w temacie o bledach nigthly.
Windows 7 SP1 x64 IE9

Offline domek

  • Narybek
  • *
Re: [Nowa Wersja] 0.5.40.635
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 29, 2009, 21:04:22 pm »
Cytuj
* Zhvir tez dorzucony, ale nie wiem za co (brakuje jeszcze 461 ;p);

Za to, że sprawił, że ten program wygląda. Dla mnie jest pierwszym grafikiem WTW. Dzięki Zhvir.

Offline zhvir

Re: [Nowa Wersja] 0.5.40.635
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 29, 2009, 21:10:47 pm »
chyba nie za to :P ale niech wam będzie :D
w ramach możliwości będę sie starał ani o jednym ani o drugim nie zapominać
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline c0m4r

  • Narybek
  • *
    • c0m4r home
Re: [Nowa Wersja] 0.5.40.635
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 30, 2009, 02:09:52 am »
O, wreszcie mogę kopiować tekst z okienka przez CTRL+C, dotychczas nie mogłem.
Przy okazji, kozacki aktualizator :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2009, 21:02:56 pm wysłana przez c0m4r »

Offline sober

Re: [Nowa Wersja] 0.5.40.635
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 30, 2009, 08:55:39 am »
Ja kopiuję używając ctrl+c. Jakoś wygodniej mi. ;)



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline wobi

  • Młodzież
  • **
Re: [Nowa Wersja] 0.5.40.635
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 30, 2009, 09:35:05 am »
  * Możliwe, żę poprawiłem problem z wyborem koloru grupy ({#520});

Poprawione ;) Jak zamknąć zgłoszenie w Bug Tracker? Bo się jeszcze tego nie naumiałem. ;)

Offline Pragmatic69

Re: [Nowa Wersja] 0.5.40.635
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 30, 2009, 09:37:07 am »
a ja kopiuję myszką xD Jakoś nie mogę się przekonać/przyzwyczaić do większości skrótow klawiaturowych w niemal każdej aplikacji.

Stwierdziłem, że powrócił u mnie problem z częściowym zachodzeniem powiadomieć o zmianach stanu użyszkodnika na pasek. Włączone autoukrywanie, ale niezależnie od tego czy pasek akurat widać, czy nie, powiadomienia i tak pokazuję się zawsze na tej samej pozycji.
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2009, 09:40:56 am wysłana przez Pragmatic69 »
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: [Nowa Wersja] 0.5.40.635
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 30, 2009, 10:15:06 am »
Poprawione ;) Jak zamknąć zgłoszenie w Bug Tracker? Bo się jeszcze tego nie naumiałem. ;)
Jak sa poprawione, to je sam zamykam. ;P

Olek

  • Gość
Re: [Nowa Wersja] 0.5.40.635
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 30, 2009, 20:17:34 pm »
Witam! Jestem nowym użytkownikiem WTW (od kompilacji 600), sam program bardzo mi się podoba, nie ma reklam, nie wygląda siermiężnie (za to ładnie), szybko działa. Wybór kolorów działa pod Win XP 32.
Mam kilka propozycji: zmienić nazwę programu w okienku 'about'; było by zajefajnie, gdyby powiadomienia o nowych wiadomościach  pojawiały się w takim samym dymku jak informacja o statusie kontaktów; przydała by się możliwość zarządzania grupami (zmiana nazwy, dodanie, usunięcie).

Jest jakiś bug przy przełączaniu zakładek: w xp, przy włączonej opcji przesuwania kursora nad domyślny przycisk, po kliknięciu na zakładkę kursor ląduje kawałek za dolną krawędzią okienka.

Dziwnie wygląda podwójne menu zmiany stanu pod ikonką w trayu.

Offline Pragmatic69

Re: [Nowa Wersja] 0.5.40.635
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 30, 2009, 20:21:34 pm »
Wszystkie te problemy i propozycje są już nam od dawna jak najbardziej znane, czyż nie?;p
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2009, 20:23:26 pm wysłana przez Pragmatic69 »
Wersja WTW: Zawsze najnowsza nightly.

Windows7 Home Premium PL SP1 x64 + IE9 & Opera 12.00 :]

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: [Nowa Wersja] 0.5.40.635
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 30, 2009, 20:38:02 pm »
Niektóre już nawet ze sto razy omówione...

Mam kilka propozycji: zmienić nazwę programu w okienku 'about';
Mi tam akurat ta podwójność pasuje ;)

było by zajefajnie, gdyby powiadomienia o nowych wiadomościach  pojawiały się w takim samym dymku jak informacja o statusie kontaktów;
Kiedyś;

przydała by się możliwość zarządzania grupami (zmiana nazwy, dodanie, usunięcie).
Dodanie nie ma najmniejszego sensu. Usunięcie też nie bardzo. Masowe przenoszenie kontaktów (bo poza gg wlasnie tak jest ze zmianą nazwy) do innych grup kiedyś będzie;

Jest jakiś bug przy przełączaniu zakładek: w xp, przy włączonej opcji przesuwania kursora nad domyślny przycisk, po kliknięciu na zakładkę kursor ląduje kawałek za dolną krawędzią okienka.
Dopisać... wiadomo gdzie;

Dziwnie wygląda podwójne menu zmiany stanu pod ikonką w trayu.
Kieedyś zmienię;

Offline c0m4r

  • Narybek
  • *
    • c0m4r home
Re: [Nowa Wersja] 0.5.40.635
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 30, 2009, 21:03:43 pm »
Cytuj
Ja kopiuję używając ctrl+c. Jakoś wygodniej mi. ;)
Hehe, zwróć uwagę, o której pisałem posta ;) Poprawiłem babola.

Offline sober

Re: [Nowa Wersja] 0.5.40.635
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 31, 2009, 12:48:08 pm »
c0m4r OK, rozumiem. Zostało Ci wybaczone. ;)



Ignoruję posty napisane byle jak!

Offline Smartek

  • Młodzież
  • **
Re: [Nowa Wersja] 0.5.40.635
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 31, 2009, 13:38:37 pm »
Dżizas!
Gdzie się podział mój ulubiony pomarańczowy kolorek na zakładce?! ;-)
Może... po prostu... się mylę?

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Re: [Nowa Wersja] 0.5.40.635
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 02, 2009, 17:40:06 pm »
Smartek
Ukradli! :)
________________________________________________________________________________