Autor Wątek: GG: ukrywanie statusu przed nieznajomymi / ukrywanie rozłączonych  (Przeczytany 10860 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ecco

  • Gość
GG: ukrywanie statusu przed nieznajomymi / ukrywanie rozłączonych
« dnia: Września 25, 2009, 09:28:44 am »
Na początek pierwszego posta na forum wielkie dzięki dla osób odpowiedzialnych za stworzenie komunikatora i zaimplementowanie obsługi protokołu gg ;] Jestem świeżo po instalacji i póki co powiem, że prezentuje się o niebo lepiej niż miranda oraz pidgin. Wszystko jest jasne i czytelne i oby tak dalej ;]

Dobra, ale koniec OT ;] Nie mogę znaleźć w opcjach programu opcji ukrywania stanu i opisu przed nieznajomymi. Jeśli nie mam kogoś w kontaktach, to ten ktoś widzi mnie cały czas jako niedostępnego i bez ustawionego opisu. Pamiętam, że w gg dało się zmieniać tę opcję. Jest taka możliwość w WTW?

Pozdro

po edycji:
Skorzystam jeszcze z tematu ;] Przydałaby się opcja ukrywania rozłączonych osób (jedyny + mirandy i pidgina jak na razie ;]) na liście kontaktów. Przejrzałem jeszcze raz opcje i wnioskuję, że takiej opcji póki co nie ma ;]
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2009, 09:40:36 am wysłana przez ecco »

Re: GG: ukrywanie statusu przed nieznajomymi / ukrywanie rozłączonych
« Odpowiedź #1 dnia: Września 25, 2009, 10:04:21 am »
Nie mogę znaleźć w opcjach programu opcji ukrywania stanu i opisu przed nieznajomymi.
Opcje -> Sieci -> Gadu-Gadu -> Tylko dla znajomych
Przydałaby się opcja ukrywania rozłączonych osób (jedyny + mirandy i pidgina jak na razie ;]) na liście kontaktów.
Nie ma i na razie nie będzie, przynajmniej nie w tym eonie. ;)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: GG: ukrywanie statusu przed nieznajomymi / ukrywanie rozłączonych
« Odpowiedź #2 dnia: Września 25, 2009, 10:11:31 am »
A nie przypadkiem Ctrl+E na kontakcie, i "opcje stanu" -> "ukryj"? ;P

Re: GG: ukrywanie statusu przed nieznajomymi / ukrywanie rozłączonych
« Odpowiedź #3 dnia: Września 25, 2009, 10:36:00 am »
Ee, tak to się chowamy przed kontaktami na liście, nie? Do ukrywania statusu przed osobami nie będącymi na liście jest 'Tylko dla znajomych'.
Chyba, że nie zrozumiałem pytania... :P

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: GG: ukrywanie statusu przed nieznajomymi / ukrywanie rozłączonych
« Odpowiedź #4 dnia: Września 25, 2009, 10:38:16 am »
A, tym razem chyba ja nie doczytałem ;D

ecco

  • Gość
Re: GG: ukrywanie statusu przed nieznajomymi / ukrywanie rozłączonych
« Odpowiedź #5 dnia: Września 25, 2009, 12:50:07 pm »
@buttie faktycznie, działa, dzięki ^^ Teraz już się czepiam, ale powinno być szerzej opisane, np. "Status widoczny tylko dla znajomych" ;]

Chodzi o ukrywanie niedostępnych z listy, żeby było widać tych ze statusem innym niż niedostępny :) Hm, to pozostaje mi chyba czekać do następnego eonu hehe A dałoby się takie coś stworzyć w formie wtyczki? Nigdy nie pisałem wtyczek do programów, ale kiedyś można by zacząć ;]

Offline furo

  • Narybek
  • *
Re: GG: ukrywanie statusu przed nieznajomymi / ukrywanie rozłączonych
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 04, 2010, 18:10:24 pm »
Witam

Podpisuję się pod tą propozycją(ukrywanie rozłączonych). Jedyna opcja, której mi dobitnie brakuje w WTW.

Myślę, że zamiast wtyczki, taka opcja mogłaby zaistnieć jako filtr.

Pozdrawiam.

Offline zhvir

Re: GG: ukrywanie statusu przed nieznajomymi / ukrywanie rozłączonych
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 04, 2010, 18:15:52 pm »
coś słabo patrzycie młodzi... opcja ukrywania niedostępnych dostępna jest od paru miesięcy z poziomu listy kontaktów (jeden z przycisków na pasku grupy)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline SQBI

  • Narybek
  • *
Re: GG: ukrywanie statusu przed nieznajomymi / ukrywanie rozłączonych
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 04, 2010, 18:51:55 pm »
A jeśli chodzi o wybranego niedostępnego?

Offline furo

  • Narybek
  • *
Re: GG: ukrywanie statusu przed nieznajomymi / ukrywanie rozłączonych
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 04, 2010, 18:58:56 pm »
Zacytuję kolegę:
"Chodzi o ukrywanie niedostępnych z listy, żeby było widać tych ze statusem innym niż niedostępny"

Obecna opcja ukrywa również niedostępnych z opisem, a właśnie przydałoby się żeby tych niedostępnych z opisem jednak nie chowało.

Widziałbym to jako zestaw filtrów, które użytkownik mógłby dowolnie ustawiać do swoich potrzeb.
Albo prościej: jako opcję do zafajkowania gdzieś w ustawieniach, która ustawiałaby tylko to co opisałem wyżej. :)

A kolejny pomysł: to możliwość dostosowania zachowania po kliknięciu w przycisk, który teraz standardowo chowa ludzi niedostępnych.

Offline zhvir

Re: GG: ukrywanie statusu przed nieznajomymi / ukrywanie rozłączonych
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 04, 2010, 19:07:09 pm »
@furo: cytowany przez Ciebie tekst nie wspomina nawet słowem o opisach
Twój pierwszy post również o tym nie wspomina więc nie rozumiem pretensji
btw. niedostępny bez opisu oraz niedostępny z opisem to taki sam NIEDOSTĘPNY i moge się założyć że nigdy w core rozróżnienia takiego nie uświadczycie... takie coś to tylko we wtyczce możecie prosić, a jeżeli tak to dział zgłaszania propozycji wtyczek jest gdzie indziej

A jeśli chodzi o wybranego niedostępnego?
nie rozumiem pytania?
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline furo

  • Narybek
  • *
Re: GG: ukrywanie statusu przed nieznajomymi / ukrywanie rozłączonych
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 04, 2010, 19:38:58 pm »
Sorry za brak totalnego sprecyzowania ;)

Nie mam pretensji, chciałem tylko jakoś pojaśnić.

Offline SQBI

  • Narybek
  • *
Re: GG: ukrywanie statusu przed nieznajomymi / ukrywanie rozłączonych
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 04, 2010, 20:03:48 pm »
nie rozumiem pytania?
Miałem na myśli ukrycie jednego, wybranego, niedostępnego kontaktu (offline) na liście kontaktów, a nie całej grupy.
Na przykładzie Facebook'a: kontakty z Facebook'a, przed którymi człowiek chciałby się ukryć (w ustawieniach konta w Facebooku na www wybrane kontakty przenosisz sobie do osobnej grupy i ustawiasz całą jako offline) nie są trzymane w grupie docelowej w WTW, lecz lądują "luzem" w grupie domyślnej komunikatora jako stale niedostępne (ja ich nie widzę, a one mnie też). Mam taki jeden kontakt, który chciałbym ukryć. To jest średnio estetyczne.

Offline Halo

  • Narybek
  • *
Re: GG: ukrywanie statusu przed nieznajomymi / ukrywanie rozłączonych
« Odpowiedź #13 dnia: Września 13, 2010, 17:10:56 pm »
a może jakoś oznaczyć tak jak kiedyś tych przed którymi ukryliśmy status? Chociażby jakaś kropeczka czy trójkącik czerwony tak jak było dawniej.
Bo lepiej mieć parkinsona i trochę wylać niż alzhaimera i zapomnieć wypić :)

Offline zhvir

Re: GG: ukrywanie statusu przed nieznajomymi / ukrywanie rozłączonych
« Odpowiedź #14 dnia: Września 13, 2010, 17:32:53 pm »
ale o co chodzi?
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Halo

  • Narybek
  • *
Re: GG: ukrywanie statusu przed nieznajomymi / ukrywanie rozłączonych
« Odpowiedź #15 dnia: Września 13, 2010, 23:30:54 pm »
o jakąś ikonke, żeby było widać przed którymi osobami ukryliśmy opis na liście kontaktów tak jak w konnekt`cie.





Przepraszam wcześniej się troche źle wyraziłem :P

ps. nikt nie jest idealy
Bo lepiej mieć parkinsona i trochę wylać niż alzhaimera i zapomnieć wypić :)