Autor Wątek: WTW Styller  (Przeczytany 8366 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Meddy

  • Narybek
  • *
WTW Styller
« dnia: Grudnia 28, 2009, 19:07:20 pm »
Witam... Napisałem fajny program do instalowania ikon i skórek do WTW... Projekt narazię w fazie beta.
Uruchamiamy program, Wybieramy co chcemy zmienić, wybieramy plik ZIP z danym stylem, I Program kopiuje;]

Może nic ciekawego,ale się może przydać:]
Program w fazie Testów, ale działa!

Zapraszam do testów...
Wszelkie błędy pisać w postach...
http://www.speedyshare.com/files/20022466/styler.exe

Offline emilio

  • Stylista
  • Młodzież
  • *
Re: WTW Styller
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 28, 2009, 20:26:00 pm »
Też Cię witam!
Dobry pomysł dla user-amatorów :P
________________________________________________________________________________

Offline Majaque

  • Młodzież
  • **
Re: WTW Styller
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 28, 2009, 21:26:11 pm »
Może w przyszłości warto byłoby zrobić go jako .plug z dynamiczną zmianą motywów? : o

Offline alberht

  • WTW evangelist
  • Global Moderator
  • Młodzież
  • *
    • http://forum.k2t.eu/
Re: WTW Styller
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 29, 2009, 00:15:18 am »
Mi również miło Cię powitać Meddy. Gratuluję inicjatywy, zapowiada się nieźle ale mam kilka propozycji.
* Tutaj znajdziesz logo WTW w dużej rozdzielczości i z przezroczystym tłem (ten biały nie wygląda najlepiej)
* kiedy okno straci focus program się zamyka - to celowe?
* WTW nie obsługuje skórek - mamy za to style okna rozmowy / listy kontaktów / powiadomień
* podczas wyboru pliku ze stylem / ikonami warto byłoby ustawić filtr plików na *.zip (proponuję wprowadzić jeszcze obsługę 7-zip, ponieważ jest dość mocno popularny u nas na forum)
* w jaki sposób Twój program pobiera ścieżkę do WTW? Pamiętaj o userTheme

To tyle na szybko, mam nadzieję że pomogłem. Powodzenia w rozwijaniu aplikacji;)
Regards,
alberht
WTW evangelist

Offline Meddy

  • Narybek
  • *
Poprawie!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 29, 2009, 08:27:25 am »
Poprawie te wszystkie bugi, do nowego roku napewno.
Co do znikania okna to mam problem z efektem Alpha chciałem by to ładnie wyglądało, i jakoś nie wyszło:/
Ścieżki nie pobiera... Sami ją musimy wpisać w pełnej wersji mam zamiar napisać by wszukiwał dany katalog.

Więc narazie proszę o cierpliwość na pewno coś z tego wyjdzie;) Dzięki za wyrozumiałość.

Offline black_spider

  • Narybek
  • *
Re: WTW Styller
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 29, 2009, 12:34:35 pm »
Instalator WTW robi sobie klucz w rejestrze wiec można wygodnie stamtąd pobrać sobie ścieżkę do komunikatora.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2009, 16:28:33 pm wysłana przez black_spider »

Re: WTW Styller
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 29, 2009, 12:44:33 pm »
A nie lepiej jako wtyke? Api chyba pozwala na wyciagniecie sciezki do profilu. Wtedy by sie jedynie wskazywalo dany plik z ikonami/schematami, instalowaly by sie, automatyczny restart.

Z drugiej strony Kaw pisal, ze w ktoryms z przyszlych eonow zamierza wprowadzic instalacje schematow/styli czy jak to kto sobie nazywa.
brak ogonków? alt mi wypadł

Offline Meddy

  • Narybek
  • *
Re: WTW Styller
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 29, 2009, 18:01:23 pm »
zhvir edit: nie cytujemy ostatniej wiadomości w całości!

Szczerze nie napisze wytczki:/ Nie pisałem nigdy do niczego pluginów... Więc zbytnio rady nie dam sobie...

Jak Kaw napisze to będziemy z tej wtyczki korzystać, na razie nie ma, więc zostaje nam to albo samemu:]
Wyszukiwanie ścieżki i resetowanie Programu mam zrobione;] Pare bugów mnie dręczących i wam pokaże znowu...
Na pewno muszę napisać jakiś tutek jak z tego korzystać...

« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2009, 19:36:31 pm wysłana przez zhvir »

Offline sWirus

Re: WTW Styller
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 02, 2010, 16:47:37 pm »
Hahaha... a toś mnie ubiegł. Miałem zamiar napisać coś takiego po sesji (czyt. zacząć gdzieś w połowie lutego) :>

Co do programu to proponowałbym dodać obsługe czegoś w stylu paczek z własnym rozszerzeniem (np. *.wtw, czy coś).
Jakie korzyści?

  • Twój program mógłby być zarejestrowany jako obsługujący pliki tego typu, więc wystarczyłby dwuklik na plik i style zaczynają się instalować (i to jest argument żeby nie pchać tego we wtyczkę).
  • Taka paczka mogła by być tak jak zrobiłeś zip'em tylko ze zmienionym rozszerzeniem (coś jak Kaworowy .plug ^^), więc nie było by dużo zmian w programie.
  • A o ile jeszcze by ci się chciało to mogła by zawierać dodatkowy plik konfiguracyjny, który mówiłby które pliki gdzie do wtw kopiować (jakieś conf.xml albo coś w tym guście). W każdym razie w takiej paczce mogły by być od razu razem zestawy ikon i styli. Mogłaby nawet dodawać wtyczki w ten sposób (wtyczki które wymagają jakichś .dll w libs miały by ułatwioną instalację).
    Oczywiście jeśli twórcom styli chciałoby się wypełniać configa (chociaż i tutaj w większości wypadków wystarczył by jakiś template).
  • Ponadto dzięki czemuś takiemu można by nawet zrobić back up'a swojej aktualnej konfiguracji wyglądu (po prostu wszystkie style i wtyczki wpakować w paczkę).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2010, 16:53:19 pm wysłana przez sWirus »
Oblałem test Turinga... damn ;/

Offline Meddy

  • Narybek
  • *
Re: WTW Styller
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 03, 2010, 13:29:55 pm »
ale jak niby te paczki by wyglądały? Były by foldery itp??? Na pewno bym takie coś zrobił, ale co jeśli ktoś chce zmienić tylko ikony? Po prostu nie dokońca rozumiem   
ale jak niby te paczki by wyglądały? Były by foldery itp??? Na pewno bym takie coś zrobił, ale co jeśli ktoś chce zmienić tylko ikony? Po prostu nie dokońca rozumiem   
Pokazywał by jakie są pliki w tej paczce czy tam foldery i wybieramy?

Offline sWirus

Re: WTW Styller
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 04, 2010, 16:17:11 pm »
Oblałem test Turinga... damn ;/