Autor Wątek: Niewyraźne czcionki  (Przeczytany 8447 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Halo

  • Narybek
  • *
Niewyraźne czcionki
« dnia: Kwietnia 13, 2011, 19:15:23 pm »
Nie wiem, coś mi się stało, że mam nie wyraźne czcionki w samym oknie rozmowy, lista działa ok, tam gdzie się wpisuje też jest ok, ale już to co napisałem w sensie i wysłałem jest niewyraźne. Nie wiem dlaczego ?! Nie robiłem nic z systemem, nic nie zmieniałem nie przestawiałem. Mam win7.

Tak jakby było włączone jakieś wygładzanie, albo coś, a nie jest.
Bo lepiej mieć parkinsona i trochę wylać niż alzhaimera i zapomnieć wypić :)

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Odp: Niewyraźne czcionki
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 14, 2011, 23:28:47 pm »
A nie zmieniałeś antyaliasingu w systemie?
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline mocznik

  • Młodzież
  • **
    • deviantart
Odp: Niewyraźne czcionki
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 15, 2011, 07:56:45 am »
Nie zrozumiałem dokładnie, więc zapytam - czy w ustawieniach IE wszystko jest w porządku? Bo to właśnie od niego to zależy.
Wszystko co umieszczam na forum jest na licencji CC-BY-NC-ND 3.0

Offline Hawok

  • Narybek
  • *
Odp: Niewyraźne czcionki
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 15, 2011, 11:17:12 am »
pewnie jak mu wyskoczył Windows Update to zainstalował  IE w wersji 9 która całkowicie zmienia przy pisaniu wiadomości czcionkę ;)



Offline Halo

  • Narybek
  • *
Odp: Niewyraźne czcionki
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 15, 2011, 21:10:37 pm »
Możliwe, rzeczywiście był update i co teraz? próbowałem coś z tym zrobić i nic z tego :( Żadne wyłączenie cleartype zmienianie nic nie daje... Odinstalowałem ie9 i też nothing special
Bo lepiej mieć parkinsona i trochę wylać niż alzhaimera i zapomnieć wypić :)

Offline Halo

  • Narybek
  • *
Odp: Niewyraźne czcionki
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 17, 2011, 13:29:11 pm »
znaczy nikt nic nie pomoże?
Bo lepiej mieć parkinsona i trochę wylać niż alzhaimera i zapomnieć wypić :)

Offline zhvir

Odp: Niewyraźne czcionki
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 17, 2011, 13:36:29 pm »
jakbyś podał więcej szczegółów, np. używany styl chata + ewentualnie screen (bo jak się rozmawia o wyglądzie to miło by było coś zobaczyć) to może ktoś mógłby coś podpowiedzieć...
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Halo

  • Narybek
  • *
Odp: Niewyraźne czcionki
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 17, 2011, 14:58:03 pm »
Sprawdzałem w normalnym gg działa normalnie w wtw wygląda to tak



po lewej stronie mamy gadu gadu, po prawej stronie wtw. To twój styl: Refreshed Light Horizontal

Windows to 7 ze wszystkimi update`ami. Nie mam zainstalowanego ie9, ale zainstalowanie nic też nie daje. Tak się stało po którymś update jak się chyba zainstalował, ale odinstalowanie też nic nie dało :(
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2011, 22:28:36 pm wysłana przez Vimes »
Bo lepiej mieć parkinsona i trochę wylać niż alzhaimera i zapomnieć wypić :)

Offline zhvir

Odp: Niewyraźne czcionki
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 17, 2011, 15:09:33 pm »
Ja tu nie widzę nic niezwykłego. Czcionki są bardzo wyraźne, zdaje się że są wygładzone. Styl którego używasz korzysta z filtra css do tworzenia gradientu i rzeczywiście, o ile mnie pamięć nie myli to w starszych wersjach ie czcionki na filtrach zawsze traciły wygładzenie bez względu na ustawienia systemu (vide pierwszy screen w wątku stylu refreshed), natomiast być może od ósmej lub dziewiątej wersji ie zostało to naprawione i czcionki na gradiencie nie tracą już wygładzania. Jednym słowem należy się tylko cieszyć :)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Odp: Niewyraźne czcionki
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 17, 2011, 15:13:39 pm »
Wygląda jak źle ustawione wygładzanie. Takie rozmyte czcionki się mogą podobać ale nie każdemu XD. U mnie jest normalnie ale mam inne motywy. Nie instalowałem też IE9. Bo IE8 nie używam to po co to updejtować ^_^. Trzeba by pewnie pogrzebać w opcjach IE jeśli tam jest coś o wygładzaniu. Swoją drogą mam włączone updejtowanie wszystkiego z automatu i jakoś IE9 mi nie wgrało nigdy o.O.

Tak poza tematem. Piękne to gg. 25% powierzchni okna rozmowy to reklama albo jakieś bzdury pokroju guzików do Bóg jeden wie czego.
WTW2 User (Eng translation helper) || Win 10 Pro 64bit || Anime Lover || Sanctum2 Lover (Thou I barely play nowadays)

Offline Halo

  • Narybek
  • *
Odp: Niewyraźne czcionki
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 17, 2011, 15:17:09 pm »
GG zainstalowałem tylko na próbe i nie używam go w ogóle. Czyli co zalecacie zrobić, chciałbym mieć taką czcionke jak w gg. Taki efekt mam tylko i wyłącznie w oknie rozmowy na wtw, przegladarki i reszta jest dobrze.

Wygrałem!! Odinstalowałem aktualizacje IE9 i jest znowu wszystko w porządku :) Trzeba nie tylko odinstalować program, ale aktualizacje też. Temat do zamknięcia, ale może dla potomnych ! :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2011, 15:36:13 pm wysłana przez Halo »
Bo lepiej mieć parkinsona i trochę wylać niż alzhaimera i zapomnieć wypić :)

Offline zhvir

Odp: Niewyraźne czcionki
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 17, 2011, 15:36:40 pm »
http://www.flashzone.pl/threads/47123-html-wyg%C5%82adzanie-czcionek-w-ie-7

nie napisałeś jaką masz wersję ie ale sądzę że 7 toteż to co powyżej powinno pomóc (lub nie)
ostatecznie wyłączyć wygładzanie czcionki w windowsie

edit: zamykam i przenoszę do działu dot. wyglądu komunikatora
edit2: a jak ktoś się nie boi a chciałby nie mieć wygładzania mając ie9 -> https://sites.google.com/a/softwareninjas.ca/www/dwrite-dll-wrapper
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2011, 16:08:38 pm wysłana przez zhvir »
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...