Autor Wątek: Zawieszanie się listy kontaktów przy pewnych opisach  (Przeczytany 1976 razy)

0 Użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline akuda

  • Narybek
  • *
Zawieszanie się listy kontaktów przy pewnych opisach
« dnia: Lutego 27, 2010, 17:55:40 pm »
Cześć, chciałem zgłosić błąd:

Gdy jeden z moich znajomych wrzuca sobie opis wygenerowany na stronie http://www.eeemo.net/ (w źródle strony są numery unicode znaków którymi strona "upiększa" tekst"), na co niektóre komunikatory mu pozwalają, moja lista kontaktów się zawiesza (tzn. można ją scrollować, i można używać prawego przycisku myszy jakby kontakty nadal tam były, ale jej obraz się nie aktualizuje, zamazuje się innymi okienkami itp.). Sprawdziliśmy ze 3 razy, błąd występuje zawsze przy ustawieniu opisu z tej strony. Dla porównania Pidgin wypisuje co n-tą literę, i mnóstwo znaków zapytania, ale się nie wywala.

Poza tym, program mi się strasznie podoba, może poza domyślnym motywem, i lekkim off-road'em na stronie. Rozumiem, że jesteście cool i nie potrzebujecie normalnej strony, ale nadmiar mowy potocznej, boldów, wykrzykników, caps-locka itp. przywodzi na myśl skojarzenia z najgorszym onetem, a nie stroną profesjonalnych koderów.

Pozdrawiam,
akuda

Offline zhvir

Re: Zawieszanie się listy kontaktów przy pewnych opisach
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 27, 2010, 18:09:42 pm »
nie potwierdzam błędu w wywalaniem komunikatora po ustawieniu sobie opisu z tej strony-mekki dzieci neo
co więcej jak mamy ustawioną czcionkę unicode to wyświetla się tak jak skopiowano z generatora
masz ustawioną przezroczystość okna głównego, ewentualnie limitowanie ilości linii?

btw. główny programista mówi że nie potrzebuje nawet użytkowników, chociaż ja mu tam akurat nie wierzę ;)
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline akuda

  • Narybek
  • *
Re: Zawieszanie się listy kontaktów przy pewnych opisach
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 27, 2010, 18:30:16 pm »
tak, mam ustawiony limit na 1. ponadto zmieniłem wygładzanie na clear-type, a nie chce męczyć kolegi, żeby testować wszystkie opcje :). Nie wiem jak sprawdzić, czy "czcionka jest unicode", czcionka jest domyślna, nie miałem czasu zmieniać skina. Generalnie: domyślna instalacja z wyłączonym tlenem i włączonym clear-type, no i tym limitem. Windowsy XP ang + MUI na polski, grafika FireGL 5700 na standardowych driverach.

Offline JAJO

  • Młodzież
  • **
  • q(-_-)p
Re: Zawieszanie się listy kontaktów przy pewnych opisach
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 27, 2010, 22:38:36 pm »
q(-_-)p
Win 7 Pro x64 SP1 EN
The WTW is 'almost' perfect! ];->

Offline akuda

  • Narybek
  • *
Re: Zawieszanie się listy kontaktów przy pewnych opisach
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 28, 2010, 11:17:45 am »
zapoznałem się, zdaje się, że opisujemy ten sam efekt. Z tą różnicą, że jak mi się odwiesiła, to razem z kolegą nauczyliśmy się prowokować ten błąd w sposób taki jak opisałem powyżej. To, że nie daje się tego potwierdzić...

No cóż, i ja i kolega jesteśmy z 3 roku UW, z Informatyki, więc jak nas dopuścicie do kodu, to Wam to zdebugujemy :), ale coś czuję, że klątwa zamkniętych klientów gg tu też się udzieli :P

Offline mocznik

  • Młodzież
  • **
    • deviantart
Re: Zawieszanie się listy kontaktów przy pewnych opisach
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 28, 2010, 14:20:58 pm »
[...]jeden z moich znajomych wrzuca sobie opis wygenerowany na stronie http://www.eeemo.net/[...]

Wyrzuć go z listy kontaktów.
Wszystko co umieszczam na forum jest na licencji CC-BY-NC-ND 3.0

Offline JAJO

  • Młodzież
  • **
  • q(-_-)p
Re: Zawieszanie się listy kontaktów przy pewnych opisach
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 28, 2010, 17:21:51 pm »
zapoznałem się, zdaje się, że opisujemy ten sam efekt. Z tą różnicą, że jak mi się odwiesiła, to razem z kolegą nauczyliśmy się prowokować ten błąd w sposób taki jak opisałem powyżej. To, że nie daje się tego potwierdzić...
Nawet jak masz ograniczenie ilosci lini opisow inne niz 1?
q(-_-)p
Win 7 Pro x64 SP1 EN
The WTW is 'almost' perfect! ];->