Autor Wątek: Problem z łączeniem - firewall  (Przeczytany 1533 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

boogi77

  • Gość
Problem z łączeniem - firewall
« dnia: Lutego 05, 2009, 01:36:45 am »
Sorki, nie wiedziałem, gdzie to napisać, błąd to nie jest, ale problem tak :P

No więc mam problem z łączeniem z sieciami przy włączonym firewallu. WTW ma tam ustawiony pełny dostęp do sieci, ale i tak połączenie się udaje dopiero jak gasze zapore.

Więc teraz takie głupie pytanie: Z czego jeszcze korzysta WTW żeby połączyć się z serwerami? Jakie usługi / aplikacje / cokolwiek, co może być domyślnie blokowane przez zapore powinienem odblokować?

Dodam, że konnekt ładnie się łączy :)

Mój firewall to ESET Smart Security, wersja 3.0.669.0.

Mam nadzieje, że się to uda jakoś rozwiązać, bo mi się zaczyna ten komunikator podobać ... :P

Aha, no i jeszcze takie dodatkowe info: Wystarczy zgasić firewalla na chwile przed pierwszym połączeniem, potem można go włączyć i łączenie oraz rozłączanie z sieciami sobie śmiga już samo. Może chodzi to o to co sie nazywa netdetect? Takie coś widziałem na konsoli?? ;>

No i rzecz druga. Jak tak się długo nie łączy przy tym włączonym firewallu, a sobie klikam ciągle na połącz, to na liście połączeń są po 3 połączenia dla każdego kliknięcia, tzn do serwera tlena gg i jabbera. Troche to dziwne... :P Powinno chyba gasić te co nie działają, a nie za każdym razem nowe robić... :P Ale ja sie nie znam :P

No:) To pozdro:)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Problem z łączeniem - firewall
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 05, 2009, 08:57:40 am »
Mi tam ZoneAlarm nie powodował nigdy problemów, a WTW nie uzywa niczego nadzwyczajengo poza standardowym systemowym socketem do obsługi połaczeń. Chyba, ze chodzi o wspomniany netdetect, wtedy używana jest systemowa implementacja http - wininet.

Pewno dziwny fw.