K2T.eu :: Forum
WTW => Zgłaszanie Błędów => Pomoc => Błędy komunikatora => Wątek zaczęty przez: chojrak w Listopada 22, 2013, 13:04:35 pm
-
Po zaznaczeniu kilku kontaktów ze Skype, pod prawym przyciskiem myszy jest opcja "Konferencja". Dla metakontaktu - brak tej opcji. A szkoda, bo wyklikiwanie wszystkich ludzików za każdym razem jest męczące, dodatkowo można kogoś zapomnieć...
Pozdr!
-
Błagam, to takie proste z programistycznego punktu widzenia :)
Chodzi o to, aby po kliknięciu na metakontakt Skype dało się otworzyć konferencję do wszystkich zawartych w nim osób.
I aby to było najlepsze na świecie, powinna być też możliwość dodania danego kontaktu do wielu metakontaktów (wiem to już nie takie proste, ale naprawdę wartościowe). Na przykład - dany kontakt jest w teamie w pracy oraz w zupełnie innym teamie prywatnym. Right click -> konferencja i już uczestniczymy w konferencji pracowej, right click-> konferencja i plotkujemy prywatnie :)
A konferencja audio to już byłoby szaleństwo na całego. Wtedy już w ogóle nie byłoby powodu do używania Skype (no może poza rozmowami video).
Z góry dzięki!!! :)
-
no cóż są częściowym rozwiązaniem zakładki, wtwListTabs, to zamiast belek z grupami możesz mieć zakładki odpowiednio ustawione, ale gorzej z tym żeby posiadać 1 kontakt w kilku grupach. Ja tez bym chciał sobie jakoś próbować, lub móc ... podzielić to jakimiś dodatkowymi zakładkami/belkami czy czymś np w taki sposób:
Grupa: praca
podgrupa: tych co lubię
podgrupa2: tych co nie lubię
no ale to też z czasem sprawi że zacznie być tam jedna wielka siatka grup na 5 kontaktów
Metakontakty są raczej pod jeden kontakt który ma wiele kont czyli kilka numerów GG, kilka XMPP bo jakiś pejskbuk, gmail, czy tam coś, skype itd... i masz tak jednego znajomego razem.
Ja też tak używałem metakontakty np to zgrupowania botów, np tłumaczących z języka na język ale nie prezentują się do tego najlepiej.
Co do skype na razie nie ma konferencji jako takich z tego co wiem, więc po co niedziałający przycisk.
-
Armorek dzięki za sugestie, posprawdzam pluginy.
Co do konferencji - jakaś jest :-) Po zaznaczeniu 2 lub więcej kontaktów (tylko Skype) przez SHIFT+click lub CTRL+click pojawia się pod prawoklikiem.
(http://i44.tinypic.com/2wn1bvk.png)
-
a no tak... nie sprawdziłem, ale nie dzwoniona....