Autor Wątek: Brak znajomych z Facebooka  (Przeczytany 5960 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kamil_w

  • Narybek
  • *
Brak znajomych z Facebooka
« dnia: Kwietnia 25, 2013, 09:07:43 am »
Od kilku dni mam taki problem, że na stronie facebook.  com mam np.   dostępnych 30 znajomych, a w WTW nie ma ani jednego, choć ikonka FB pokazuje, że jestem połączony z tym protokołem.   Może wiece o co chodzi?

Nic nie zmieniałem w konfiguracji komunikatora.   Wcześniej było OK.   Wie ktoś z was o co chodzi?

Offline xMorfx

  • Narybek
  • *
Odp: Brak znajomych z Facebooka
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 25, 2013, 17:33:49 pm »
U mnie to samo.  Próbowałem kilka wersji WTW i wtyczkiXMPP i nic nie pomogło.  Znajomi  pojawiają się jako dostępni jeżeli do mnie napiszą lub totalnie losowo. . .

Offline SQBI

  • Narybek
  • *
Odp: Brak znajomych z Facebooka
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 25, 2013, 18:09:02 pm »
Również czuję się zmuszony potwierdzić...

Wysłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2


Offline napster

  • Narybek
  • *
Odp: Brak znajomych z Facebooka
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 25, 2013, 20:57:32 pm »
Również mam ten błąd.  Z pewnością coś się zmieniło w konfiguracji facebooka.  Może celowa operacja aby ludzie zaczęli używać messengera zamiast innych komunikatorów ?

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Brak znajomych z Facebooka
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 26, 2013, 07:17:33 am »
No cóż, musicie poczekać aż Facebook naprawi kolejny błąd, który sami zrobili. ;P

GwynBleidD

  • Gość
Odp: Brak znajomych z Facebooka
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 26, 2013, 11:48:16 am »
Wygląda na to, że WTW (i pewnie inne komunikatory) otrzymują informację o dostępności znajomego tylko wtedy, gdy w ciągu x czasu korzystał on bezpośrednio z facebookowego chata. Czytaj, pisał cokolwiek do kogokolwiek. Co jakiś czas jednak przychodzi "fala" dostępności i komunikaty o tym, że ktoś się zalogował zaspamowują pół ekranu...

Odp: Brak znajomych z Facebooka
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 26, 2013, 12:26:12 pm »
Miałem napisać to w innym temacie ale go zamknięto.

Ja mam tak samo, np na fejsie niby są a w komunikatorze nie ma, może to wina jakiegoś zapamiętywania ostatniej aktywności i na XMPP dostępni są ci co właśnie klikają a fejs zapamiętuje że w końcu 5 min temu kliknąłeś coś i pewnie siedzisz i czytasz ale pewności nie ma... chyba ze wychwytuje zamkniecie strony itd. Dla tego może na fejsie są bo się zalogowali i trwa sesja a na WTW nie ma ich bo aktualnie nie klikają :D Ale jak to jest na prawdę to nie wiem, ani fejsa nie robiłem, ani wtw, ani xmpp.

Więc tak jak przedmówca, mam podobne zdanie. To że portal swoje wyświetla nie znaczy że xmpp musi pokazywać to samo.
Chyba jedyną jako taką poprawką dla WTW byłoby dłuższe wyświetlanie dostępności kontaktów z fejsa, ale czy to ma sens ? bo to chyba już grzebanie w obsłudze protokołu ? No chyba że rozwinąć wtyczkę np. utlContactObserver o dodatkowy bajer dla fejsa żeby dłużej utrzymywał dostępność tych kontaktów. hehe

Offline B4rt0

  • Narybek
  • *
    • B4rt0.pl
Odp: Brak znajomych z Facebooka
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 27, 2013, 09:36:13 am »
Nie wiem jak u innych, ale u mnie dzisiaj wszystko zaczęło działać ok.  Kontakty online wyświetlają się bez problemu.

Offline Czysty

  • Narybek
  • *
Odp: Brak znajomych z Facebooka
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 27, 2013, 21:49:32 pm »
Potwierdzam :)

Odp: Brak znajomych z Facebooka
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 28, 2013, 18:46:17 pm »
Najwidoczniej po prostu FB coś mota, bo u mnie  też jest OK.

Offline lordstudio

  • Narybek
  • *
Odp: Brak znajomych z Facebooka
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 09, 2014, 16:29:03 pm »
Witajcie! To mój pierwszy post na forum.  Dotychczas wszystko udawało mi się znaleźć we wcześniejszych postach.  Jednak pojawił się problem, którego nie potrafię rozwiązać.  Może ktoś z was pomoże :)

Na fb mam 222 znajomych, a na liście w WTW wyświetla mi 218, więc gdzieś wcięło 4 osoby.  Zatem, jak się domyślacie, nie mogę przez WTW napisać do nich.  Jeśli ktoś pierwszy do mnie napisze to WTW wyświetla mi wiadomość, ale już nie mogę na nią odpowiedzieć.  wyświetla w formacie: -000000000000000@chat. facebook. com, gdzie zeta ro numer tego kontaktu w serwisie fb.  Zapisanie ręczne też nie pomaga, bo nie mogę odpowiedzieć takiej osobie - u mnie w okienku rozmowy (w wtw) pojawia się przeze mnie wpisany tekst, ale nie jest on przesyłany) i nie widnieje on w historii na stronie facebook. com.

Próbowałem przez XMPP logować się wpisując swój login w postaci "login@@chat. facebook. com/fb" + hasło i przez "XMPP Facebook API".  Rezultat ten sam.
Próbowałem też usuwać tę osobę z kontaktów w serwisie fb i ponownie dodawać.  Niestety nie pomogło.

Z góry dziękuję za wszelkie pomysły :)

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Odp: Brak znajomych z Facebooka
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 09, 2014, 16:35:56 pm »
To jest błąd FB.