Autor Wątek: Błędy z nightly  (Przeczytany 160063 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline slydago

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #420 dnia: Stycznia 11, 2010, 11:32:03 am »
Gdy zacznę z kimś rozmowę po czym zminimalizuje to okno, użycie jednego z rdzeni wynosi 100% powtarzalność: zawsze, po jakimś czasie coś koło minuty się uspokaja, ale zdarza się że użycie klocka później też na kilkanaście sek podskoczy, ostatnia dzialajaca dobrze wersja jest nightly-20091227-1.

Nie doczekalem sie zadnej odpowiedzi, dlatego pisze, czy ktos ma jakis pomysl co jest nie tak? Lubie WTW i chcialbym przy nim zostac, ale zadna pozniejsza wersja nie naprawia tego problemu, ktory jest dla mnie baardzo powazny. Ewentualnie moze jakies biblioteki mam nieaktualne z ktorych korzysta WTW? w ost wersji z ktorej korzystam jest spory problem z zakladkami w oknie rozmowy, wiem ze w pozniejszej zostalo to naprawione ale co mi z tego jesli jest calkowicie dyskwalifikujacy problem z uzyciem procesora...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Błędy z nightly
« Odpowiedź #421 dnia: Stycznia 11, 2010, 11:36:54 am »
Bo oczywiście zgłosiłeś to do bugtrafkera z dokladnym opisem, uzywanym systemem, etc?

Offline slydago

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #422 dnia: Stycznia 11, 2010, 11:46:26 am »
Ano w sumie nie... nie bardzo wiedzialem gdzie jest ten bugtracker, ale juz znalazlem, juz opisuje. Dokladniejsze dane o systemie itp podawalem we wczesniejszych postach, no ale nie bardzo mozna cytowac cale posty..

zhvir edit: całe posty można cytować, byle z sensem i nie te ostatnie
ale w Twoim przypadku i tak nie było sensu cytować bo od zgłaszania błędów jest bugtracker


edit. Blad nr 0000770 w bugtruckerze
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2010, 15:19:34 pm wysłana przez zhvir »

Offline mudvayne1

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #423 dnia: Stycznia 11, 2010, 12:08:20 pm »
Potwierdzam występowanie błędu [ http://bugtraq.k2t.eu/view.php?id=770 ] w najnowszym nightly 20100110-1 również na Windows XP SP3 (na bugtraq widzę jest XP SP2).

Offline siwy21

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #424 dnia: Stycznia 18, 2010, 13:52:36 pm »
Witam

 Problem, który występuje w nightly-20100117-1 jak i zapewne wcześniejszych. W oknie rozmowy przy wielu zakładkach, próba zamknięcia nieaktywnej zakładki (za pomocą 'x'), która znajduje się po lewej stronie od aktualnie aktywnej, powoduje przeskok na tą nieaktywną zakładkę i rozszerzenie jej o kilkanaście px, co powoduje, że przycisk zamknięcia ucieka nam w prawo a zakładka nie zostaje zamknięta (z zakładkami na prawo od aktywnej nie ma takiego problemu). Uważam, że nie jest to jakimś dużym błędem ale jest dla mnie dość wkurzające :) Może dałoby się jakoś ustawić szerokość nieaktywnego taba o te kilka px szerzej od aktywnego, bądź zmienić kolejność obsługi zdarzeń (nie znam się za bardzo na c i pochodnych ale chodzi o to, żeby najpierw sprawdzać naciśnięcie ikonki zamykania a dopiero później aktywować zakładkę).

Jeżeli to ma jakieś znaczenie to używam Windows 7 Ultimate x64

Pozdrawiam
siwy21

PS. Przepraszam, że tak chaotycznie ale inaczej nie umiem :) Jeżeli zajdzie potrzeba to przedstawię screena z opisaną sytuacja celem zobrazowania problemu :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2010, 14:04:38 pm wysłana przez siwy21 »

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Błędy z nightly
« Odpowiedź #425 dnia: Stycznia 18, 2010, 16:02:56 pm »
Problem jest znany.
Zamykaj środkowym klawiszem myszy...
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Offline siwy21

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #426 dnia: Stycznia 18, 2010, 17:21:56 pm »
chętnie :) Niestety mój laptop nie chce za cholerę emulować środkowego przycisku (a nie zawsze mam jak podpiąć myszkę) ;) ok, będę więc czekać aż coś się w tej materii zmieni.

Pozdrawiam
siwy21

Offline wujek_bogdan

  • Młodzież
  • **
Błędy z nightly
« Odpowiedź #427 dnia: Stycznia 18, 2010, 20:58:06 pm »
ctrl+w / ctrl+tab / ctrl+shift+tab
cię uratuje ;)

Offline wolo

  • Młodzież
  • **
  • TYPO3 Certified Integrator
    • Santa Turwa
Błędy z nightly
« Odpowiedź #428 dnia: Stycznia 26, 2010, 11:31:37 am »
po ostatnim update znikł mi przycisk "minimalizuj" w oknie rozmowy... a po zamknięciu nie znika z paska zadań

no szlag mnie trafi k***a czemu zawsze coś, musi?? tracę cierpliwość do tego programu, a taki zajebisty zdawał się na początku

Offline zhvir

Błędy z nightly
« Odpowiedź #429 dnia: Stycznia 26, 2010, 12:58:45 pm »
jeżeli mówisz o wersji nightly to nikt Cię nie zmuszał do instalowania, natomiast jeżeli pijesz do wersji beta to nie jest to wątek o wersji beta
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Błędy z nightly
« Odpowiedź #430 dnia: Stycznia 26, 2010, 13:13:06 pm »
Inna sprawa, ze to nie jest na pewno problem wtw.

Offline wolo

  • Młodzież
  • **
  • TYPO3 Certified Integrator
    • Santa Turwa
Błędy z nightly
« Odpowiedź #431 dnia: Stycznia 26, 2010, 15:25:32 pm »
a ja wiem, czy to najtli dejli czy łikli, w info -> o programie nie ma takiej informacji
wyskoczylo autoupdate, tam tez nie bylo nic na ten temat, tylko cyferki. ja nic recznie nie instalowalem. chodzi mi o to, ze wiecznie cos jest nie tak, grzebane jest w rzeczach ktore dzialaja, a te ktore od dawna leza, jak normalne powiadamianie o wiadomosci, sa nie ruszone. nie wiem po co taki autoupdate.

Offline black_spider

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #432 dnia: Stycznia 26, 2010, 15:43:15 pm »
jak zrobilo ci autoupdate znaczy ze masz najnowsza bete. nightly sciaga sie z tylko minefielda.

Offline zhvir

Błędy z nightly
« Odpowiedź #433 dnia: Stycznia 26, 2010, 15:43:43 pm »
skoro więc mowa o wersji beta to wrzuć zgłoszenie do bugtracka tylko nie zapomnij dołączyć screena
btw. to nie jest dobry wątek dla tego problemu, poszukaj innego
Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy, chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei...

Offline Vimes

  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Nie tak zaraz ten ambaras
    • http://sirsamvimes.deviantart.com/
Błędy z nightly
« Odpowiedź #434 dnia: Marca 04, 2010, 21:15:40 pm »
Nie działa nie zapisywanie do archiwum.
Win XP IE8 x86
Zanim napiszesz poszukaj PEBKAC!
Tutaj  piszę o fotografii
Kiedy myślisz ze natknąłeś się na dno dna i niżej już nic nie ma zawsze zjawia się koleś z łopatą

Błędy z nightly
« Odpowiedź #435 dnia: Marca 04, 2010, 21:57:52 pm »
W najnowszej ntly (nightly-20100304-1) moj 'ukochany' bug uderza ze zdwojona sila. Teraz kazde nowe otwarcie zakladki skutkuje jej podwojeniem (wczesniej ten problem wystepowal tylko przy pierwszym otwarciu po uruchomieniu IM).

Offline mickiewicz

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #436 dnia: Marca 05, 2010, 06:42:25 am »
w nowej nightly okienko rozmowy 'nie trzyma' dotychczasowej rozmowy, jeśli kontakt nie jest dostępny (znaczy nawet jak jest ukryty) po zamknięciu okna

do tej pory była kontynuacja...

Offline jurii1991

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #437 dnia: Marca 06, 2010, 11:30:11 am »
potwierdzam. póki co jedynym rozwiązaniem jest w opcjach zaznaczenie aby nie czyściło wiadomości w oknach po 3h.

Offline mickiewicz

  • Narybek
  • *
Błędy z nightly
« Odpowiedź #438 dnia: Marca 06, 2010, 13:54:07 pm »
ok, w najnowszym nightly błąd naprawiony, bez konieczności zmiany tej 3h opcji :)

Offline JAJO

  • Młodzież
  • **
  • q(-_-)p
Błędy z nightly
« Odpowiedź #439 dnia: Marca 06, 2010, 17:23:50 pm »
Emoty wysiadly tzn. nie wyswietlaja sie w oknie rozmowy po instalacji ostatniej nightly.
W Opcjach wszystko jak trzeba ustawione.
q(-_-)p
Win 7 Pro x64 SP1 EN
The WTW is 'almost' perfect! ];->