Autor Wątek: Zapis do archiwum  (Przeczytany 2721 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Privalov

  • Junior Developer
  • Narybek
  • *
Zapis do archiwum
« dnia: Czerwca 30, 2009, 11:12:29 am »
Czy istnieje jakaś funkcja pozwalająca wtyczce zapisywać "własne" rozmowy do archiwum wiadomości? W wtwArchive.h znalazłem tylko funkcję zapisującą SMS do archiwum (nawet działa), ale nic poza tym.

Próbuję napisać własną wtyczkę do importu archiwum bezpośrednio z plików Konnekta (bo z XML-em mam same problemy), stąd moje pytanie.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Zapis do archiwum
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 30, 2009, 11:15:12 am »
Niestety, nie istnieje. Kiedy powstało api, jakoś nie pomyslalem o tym, ze istnieje sens zapisywania do archiwum czegos innego niz sms'y czy ewentualnie wiadomosci. Ale może się doda.

Offline Privalov

  • Junior Developer
  • Narybek
  • *
Re: Zapis do archiwum
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 30, 2009, 11:20:04 am »
W takim razie jako alternatywa pozostaje pewnie jedynie dobranie się do archiwum bezpośrednio funkcjami SQLite?
Właściwie wtedy to nawet nie musiałaby być wtyczka, tylko zwykły program zewnętrzny...

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Zapis do archiwum
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 30, 2009, 11:23:12 am »
Owszem. Tylko dostęp przez ewentualne nowe api ma tę zaletę, ze sie nie zdektualizuje kiedy poznieniam trochę format archiwum. (Chociaz nie wiem czy tylko zmienei format zapisu z UTF-16 na UTF-8 czy przekopie jeszcze coś);

Offline Privalov

  • Junior Developer
  • Narybek
  • *
Re: Zapis do archiwum
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 30, 2009, 11:31:26 am »
Tak, sam czułbym się zdecydowanie lepiej używając oficjalnego API, niż za plecami aplikacji grzebiąc w bazie (której formatu zresztą nawet nie znam).
A myślę, że możliwość tworzenia importerów archiwów również jako wtyczek byłaby dość eleganckim rozwiązaniem (choć może kosztem wydajności).

Post Merge: Lipca 02, 2009, 11:23:32 am
Z nowymi API wszystko działa znakomicie, pozostaje jeszcze tylko kwestia podpięcia wtyczki gdzieś w interfejsie (w chwili obecnej po prostu wywołuję procedurę importu przy starcie wtyczki). I tu mam pytanie: czy dałoby się jakoś zyskać możliwość utworzenia własnego przycisku w dziale "Import" w oknie archiwum? Albo nawet podpięcie się pod istniejący przycisk importu z Konnekta? Jeśli nie, to pewnie utworzę zwykłą zakładkę w opcjach dla tej wtyczki (a może jakąś kategorię dla wtyczek importujących?).

Poza tym chciałem wtyczce dać klasę WTW_CLASS_ARCHIVE, ale nie pokazuje mi się ona wówczas na liście wtyczek. A może ta klasa służy do czego innego, tylko ja nie wiem? :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2009, 11:23:32 am wysłana przez Privalov »

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Zapis do archiwum
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 07, 2009, 13:24:18 pm »
Nad tym przyciskiem pomyślę, a CLASS_ARCH powinna dzialac normalnie, weirdness. Moze ustawiasz nei tam gdzie trzeba? ;p

Offline Privalov

  • Junior Developer
  • Narybek
  • *
Re: Zapis do archiwum
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 07, 2009, 13:32:52 pm »
Miejsce wydaje się być dobre, bo gdy tam wpiszę którąkolwiek z pozostałych klas (choćby i WTW_CLASS_VOIP) to się wtyczka pojawia w odpowiedniej kategorii. A kategoria związana z WTW_CLASS_ARCHIVE jakoś się u mnie nie pojawia nigdy.

Offline Kaworu

  • Ryszard
  • Szlachta
  • *
  • Twój Koszmar Senny
    • k2t.eu
Re: Zapis do archiwum
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 07, 2009, 14:28:53 pm »
Fakt, mój błąd. W nastepnej nightly bedzie cacy.