Autor Wątek: wtwGPG  (Przeczytany 2782 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline mirimmar

  • Junior Developer
  • Narybek
  • *
wtwGPG
« dnia: Września 17, 2015, 17:15:39 pm »
Cześć.   

Pod adresem https://github. com/mirimmar/wtwGPG. git można znaleźć kod napisanego przeze mnie pluginu do szyfrowania komunikacji za pomoc GPG.   

Kod jest napisany w VS 2015 community i nie zamierzam tutaj podawać linka do dll'ki.    Możecie zapewne o to poprosić Adriana.    Kod jest oparty na wtwCrypto (tzn.  użyłem go jako wzoru, by określić w którym miejscu szyfrować/deszyfrować wiadomości itp. ).  Jeżeli będą jakieś problemy z kompilacją po VS 2013, to proszę dać mi tutaj znać, a postaram się odpisać.   

Od strony technicznej. . .   
Do działanie wymagane jest zainstalowanie gpg4win.  Jak do tej pory, nie ma wersji x64, więc niestety wtyczka będzie działała tylko pod x86 (chyba, że ktoś wie jak skompilować pod x64, czy wie, gdzie coś takiego jest, to proszę tutaj napisać ;) ) Ja testowałem na wersji 2. 2. 2.  Do tego należy w zmiennej środowiskowej PATH dodać ścieżkę do pliku libgpgme-11. dll (standardowo c:\Program Files (x86)\GNU\GnuPG\).

Z poziomu wtw da się ustawić, który klucz prywatny chcemy używać poprzez podanie Key ID.  Odpowiednie okno pojawi się przy pierwszym załadowaniu pluginu.  Podobnie z kluczami dla poszczególnych kontaktów.  W menu jest odpowiednio opcja dodawania klucza publicznego, jak i włączenie/wyłączanie szyfrowania (jak w wtwCrypto).  Nie ma natomiast zarządzania kluczami - ich importu/exportu itp.  Można to zrobić z poziomu GPA, więc na tą chwilę nie dodawałem tego.