Autor Wątek: Ułatwienie startu wtyczkopisarzom - przykładowe wtyczki dołączone do API  (Przeczytany 3191 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amras

  • Narybek
  • *
Swojego (dawnego) czasu zabierałem się za wtyczkę dla tlena, szło mi paskudnie (głównie z powodu zerowej wiedzy o c++) - ale gigantyczną pomocą były przykładowe wtyczki dołączone do API. Jeśli nie do końca rozumiałem działanie danej funkcji mogłem na szybko pobawić się na gotowym kodzie i zrozumieć co i jak.

Wydaje mi się że dobrym pomysłem byłoby stworzenie przykładowych wtyczek (opartych o ten sam szkielet, żeby było czytelniej) wykorzystujących wszystkie funkcje API, tak jak to zrobili chłopaki od starego tlenu.

Zdaję sobie sprawę że zabrzmię śmiesznie dla osób, które programowaniem zajmują się zawodowo - ale przypomnę też nieśmiało, że to tlen miał swojego czasu gigantyczne ilości wtyczek z nowymi pojawiającymi się jak grzyby po deszczu :)

Prawdopodobnie będę w mniejszości, ale poddaję pomysł pod ocenę. Co o tym sądzicie?

Offline refresh

  • Grammarnazi
  • Global Moderator
  • Starszyzna
  • *
  • Ciasteczkowy Potwór :3
Odp: Ułatwienie startu wtyczkopisarzom - przykładowe wtyczki dołączone do API
« Odpowiedź #1 dnia: Października 18, 2010, 12:00:46 pm »
http://forum.k2t.eu/pozostale-wtyczki/(wtwhidedescription)-ukrywanie-opisu/

adrian udostępnił tę wtyczkę na GPLv2, można rzucić okiem ;)

Offline amras

  • Narybek
  • *
Odp: Ułatwienie startu wtyczkopisarzom - przykładowe wtyczki dołączone do API
« Odpowiedź #2 dnia: Października 18, 2010, 12:52:31 pm »
Owszem, praktyczne i przydatne - ale to niewiele w porównaniu do tego, co swojego czasu oferował tlen. Nie chcę bynajmniej narzekać - mam w sobie sporo pokory i wiem, że ludzie którzy znają się na tym co robią wtyczkę bez problemu napiszą... ale takie szaraczki jak ja będą albo płakać po kątach o nowe wtyczki do was (ryba), albo mogą dostać ładnie okomentowane przykłady na wszystkie możliwości api (wędka) :)

Offline switalski.piotr

  • Stylista
  • Starszyzna
  • *
Odp: Ułatwienie startu wtyczkopisarzom - przykładowe wtyczki dołączone do API
« Odpowiedź #3 dnia: Października 18, 2010, 13:16:28 pm »
Popieram... sam bym chętnie zajrzał. O programowaniu co nie co wiem, natomiast o c++ nic. Zabawy z delphi czy php czegoś uczą, ale nie mam ochoty zajmować się c++, bo skończyłem studia budowlane ;d Może przykładziki pozwoliłyby mi stworzyć też coś bezsensownego dla siebie ;)

Offline suawek

  • Senior Developer
  • Młodzież
  • *
Odp: Ułatwienie startu wtyczkopisarzom - przykładowe wtyczki dołączone do API
« Odpowiedź #4 dnia: Października 18, 2010, 18:02:20 pm »
Moja wtyczka do czatów tlenowych jest na licencji LGPLv3 i napisana właśnie w Delphi.
Jakbyś chciał, możesz przejrzeć źródła.

Offline kwiateusz

Odp: Ułatwienie startu wtyczkopisarzom - przykładowe wtyczki dołączone do API
« Odpowiedź #5 dnia: Października 18, 2010, 20:54:26 pm »
amras ja Ci powiem że źródła z wtyczek tlenowych sa bardzo pomocne :) bo nazwy funkcji czasem sie różnią, czasem nie, ale ogólna idea działania i zachowania jest bardzo zbieżna ;) ja np okno opcji wzorowałem na malcolm'owym myself dla tlena 6

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: Ułatwienie startu wtyczkopisarzom - przykładowe wtyczki dołączone do API
« Odpowiedź #6 dnia: Października 26, 2010, 21:06:53 pm »
dołączam do tematu :)

dziś próbowałem coś naskrobać ale to była porażka, średnio opatrzone komentarzami jest to API, tzn niektóre niewiele mówią albo ich nie ma.

Serio przydał by się dobry tutorial używania tego i owego :)

Offline adrian_007

  • Master Developer
  • Starszyzna
  • *
    • WTW PLUGINS
Odp: Ułatwienie startu wtyczkopisarzom - przykładowe wtyczki dołączone do API
« Odpowiedź #7 dnia: Października 26, 2010, 21:26:06 pm »
to tak ciezko porobic troche metoda prob i bledow? :P jak wtw sie wysypie to przeciez nie musisz wysylac raportu :F

Offline oscyp

  • Młodzież
  • **
Odp: Ułatwienie startu wtyczkopisarzom - przykładowe wtyczki dołączone do API
« Odpowiedź #8 dnia: Października 26, 2010, 21:34:57 pm »
Całe popołudnie spędziłem na próbach i błędach :) Wcześniej więcej programowałem w Javie, w C++ bardzo mało a już na pewno nie z WinAPI - zawsze podziwiałem kolegów cierpiących na WinAPIozę czyli uwielbienie tego zagmatwanego i mało przyjaznego stylu pisania progzów... Te wszystkie uchwyty i wskaźniki to ja rozumiałem, ale na 2 roku studiów przed kolokwium - czyli dawno temu :)

A myślę, że pomoc tego typu spowoduje jeszcze szybszy rozwój WTW :), sam chętnie bym kilka wtyczek napisał, ale dopiero raczkuję :P

wtwPlugTemplate nie wyczerpuje mojego głodu wiedzy :P

Offline kwiateusz

Odp: Ułatwienie startu wtyczkopisarzom - przykładowe wtyczki dołączone do API
« Odpowiedź #9 dnia: Października 26, 2010, 22:05:45 pm »
Ja pierwsza wersje kwNotify pisałęm ze 2 tyg :) wiec całe popołudnie to żaden wynik... Moja znajomość c++ była i jest marna, ale google, podpowiadanie w vs, debugowanie i wszystko da sie zrobic (a nazwy funkcji czesto gesto mowią za siebie co robią i co powinny zwrócić)

Jest dział API w ktorym piszemy i wystarczy zadac pytanie a ktoś napewno odpowie :) (przejrzenie już istniejących tematów też powinno pomóc)